Uluslararası Dünya Kudüs Günü

Uluslararası Dünya Kudüs Günü

Kadr’in Bilindiği Kadir Gecesi

Kadr’in Bilindiği Kadir Gecesi

KADİR GECESİ AMELLERİ

KADİR GECESİ AMELLERİ

CÂBİR’DEN FİTRE ZEKÂTI AÇIKLAMASI

CÂBİR’DEN FİTRE ZEKÂTI AÇIKLAMASI

PEYGAMBER EFENDİMİZİN RAMAZAN AYI İLE İLGİLİ HUTBESİ

PEYGAMBER EFENDİMİZİN RAMAZAN AYI İLE İLGİLİ HUTBESİ

YPG Yeni Ağır Silahları Teslim Aldı
YPG Yeni Ağır Silahları Teslim Aldı

Suriyeli Kürt kaynak Amerika’nın YPG’ye teslim ettiği yeni silah paketinin Washington’un Suriyeli Kürtlere askeri yardımlarının bir bölümünü oluşturduğunu söyledi.

Suriye YPG güçleri Amerika’dan yeni ağır silahlar paketini de teslim aldıklarını bildirdi.

Adının açıklanmasını istemeyen Suriye Demokratik Güçler komutanlarından biri dün bu konuda  yaptığı açıklamada, Amerika’dan teslim aldıkları yeni silah paketinin, Trump’ın Beyaz Saray’da iktidara geçtiği günden şimdiye kadar kendilerine teslim edilen 7. Ağır silah paketini oluşturduğunu söyledi.

Bu Suriyeli Kürt kaynak Amerika’nın YPG’ye teslim ettiği yeni silah paketinin Washington’un Suriyeli Kürtlere askeri yardımlarının bir bölümünü oluşturduğunu söyledi.

Öte yandan ABD ile PYD arasında askeri konularda 10 yıllık bir anlaşma imzalandığı öne sürüldü.

Rusya kaynaklı istihbarat bilgilerine göre, Suriye’de kalıcı bir askeri üs kurmak isteyen ABD ile PYD arasında gizli bir anlaşma imzalandı. İmzalandığı iddia edilen anlaşma ile PYD, ABD ordusuna bölgede 10 yıl kalmasına izin vereceği iddia edilirken; buna karşın ABD’nin de PYD’ye askeri yardım sağlamaya devam edeceği konusunda anlaşma sağlandığı belirtildi.

Bununla birlikte ABD’nin Tabka’da bir askeri üs kurmaya başlaması söz konusu iddianın doğruluğunu güçlendirmekte. Tabka kasabasında Amerikan kuvvetlerinin birlikleri için bir komuta merkezi ve konut inşa etme hazırlıklarının devam ettiği bir dönemde ortaya atılan bu iddia ABD ile Suriyeli Kürtler arasında uzun süreli bir işbirliğinin taraflar açısından kabulü olarak değerlendiriliyor.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz