Uluslararası Dünya Kudüs Günü

Uluslararası Dünya Kudüs Günü

Kadr’in Bilindiği Kadir Gecesi

Kadr’in Bilindiği Kadir Gecesi

KADİR GECESİ AMELLERİ

KADİR GECESİ AMELLERİ

CÂBİR’DEN FİTRE ZEKÂTI AÇIKLAMASI

CÂBİR’DEN FİTRE ZEKÂTI AÇIKLAMASI

PEYGAMBER EFENDİMİZİN RAMAZAN AYI İLE İLGİLİ HUTBESİ

PEYGAMBER EFENDİMİZİN RAMAZAN AYI İLE İLGİLİ HUTBESİ

Yemen Ordusundan Ağır Darbe
Yemen Ordusundan Ağır Darbe

Yemen Ordusu ve Halk Komiteleri benzersiz bir askeri operasyona imza atarak el-Mehdare bölgesinde bulunan el-Zayg Vadisini işgalcilerden temizleyip işgalcilere ağır bir darbe vurdu.

Suudi koalisyon askerlerinden onlarcası perşembe günü Yemen Ordusu ve Halk Komiteleri güçlerinin Marib’de bulunan Seraveh’te açtığı ateşte öldürüldü.

Habere göre, işgalci komutanlardan Ali Şedad da saldırıda ölenler arasındaydı.

Bir askeri kaynak da konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu: Yemen Ordusu ve Halk Komiteleri benzersiz bir operasyona imza atarak Seraveh’teki el-Mehdare bölgesinde bulunan el-Zayg Vadisini işgalcilerden temizledi ve böylece işgalcilere ağır bir darbe indirdi. Operasyonun ardından İşgalci taraf saflarında ciddi bir dağılma yaşandı ve işgalciler ölülerinin cesetlerini bırakarak savaş alanında kaçtılar.

Bir başka askeri kaynak da el-Meydain haber ajansına konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu: Yemen Ordusu ve Halk Komiteleri füze birlikleri 2 uragan füzesini Mensur Hadi taraftarlarının ve Suudi Koalisyon askerlerinin toplanma merkezi olan Marib’in doğusundaki Tedavin askeri üssüne doğru fırlattı.

Bu kaynak ayrıca, yapılan füze saldırında Mensur Hadi taraftarlarının büyük kayıplar verdiğini açıkladı.

Marib’deki en önemli ve en büyük üslerden olan ilçenin doğusundaki Tedavin üssü, Hadi taraftarlarının ve koalisyon askerlerinin operasyon merkezi sayılmaktadır.

Tedavin üssüne yapılan füze saldırısı Yemen Ordusu ve Halk Komiteleri ile Mensur Hadi taraftarları arasında Seraveh’in çeşitli bölgelerinde yaşanan şiddetli çatışmaların gölgesinde yapıldı.

Marib’in batısında bulunan Seraveh’in batı ve kuzey bölümlerinde Yemen Ordusu ve Halk Komiteleri ile Mensur Hadi güçleri arasında şiddetli çatışmalar devam ediyor.

Suudi Arabistan Bazı Arap ülkeleri ile birlikte 26 Mart 2015’te Yemen’in devrik lideri Mensur Hadi’yi tekrar iktidara taşımak amacıyla Yemen’e kapsamlı bir saldırı başlattı.

Resmi verilere göre, Arabistan’ın Yemen’e başlattığı müdahalenin ilk gününden bugüne kadar 12574 Yemenli şehit oldu öyle ki bu rakamın 2689’u kadın ve 1942’si çocuklardan oluşmaktadır.

Yine Arabistan’ın saldırısında bugüne kadar yaralıların sayısı 20820’ye ulaştı ve bu rakamın 2541’i çocuk ve 2115’i kadındır.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz