Congratulations, you just completed Horizontal Scrolling Announcement plugin installation.
CABİR’DEN TAZİYE MESAJI

CABİR’DEN TAZİYE MESAJI

İstanbul Halkalı’da yüzbinler Hz. Hüseyin’e (a.s) Lebbeyk Dedi

İstanbul Halkalı’da yüzbinler Hz. Hüseyin’e (a.s) Lebbeyk Dedi

Gadir-i Hum Bayramı Halkalı’da Coşkuyla Kutlandı

Gadir-i Hum Bayramı Halkalı’da Coşkuyla Kutlandı

GADİR-İ HUM PROGRAMINA DAVET

GADİR-İ HUM PROGRAMINA DAVET

CAMİİ AÇILIŞINA DAVET

CAMİİ AÇILIŞINA DAVET

Yemen Koleranın Esiri
Yemen Koleranın Esiri

Yemen’de kolera salgınına kapılan kişi sayısı 600 bini bulabilir

Yemen’de bu yıl kolera salgınına yakalanacak kişi sayısının 600 bini geçebileceği açıklandı

Uluslararası Kızıl Haç Komitesi, Yemen’de bu yıl 600 binin üzerinde insanın koleraya yakalanmasını beklediklerini açıkladı.

Suudi Arabistan’ın askeri müdahalesiyle sağlık altyapısı çöken Yemen’de, sivillerin gıda ve suya ulaşımının imkansız hale geldiği biliniyor.

UNICEF: Yemen’de Her Gün 5 Bin Kişi Vebaya Yakalanmaktadır

Komite tarafından yapılan açıklamada kolera salgınının “sivil altyapının yok edilmesi ve bütün sağlık sisteminin ortadan kaldırılması” sebebiyle yaşandığı duyuruldu.

Nisan’ın sonuna kadar koleradan ölenlerin sayısının 1800’e ulaştığı aktarılıyor.

Yemen halkının Suudi Arabistan koalisyonu tarafından her yönden işgal edilmesinin sonucunda Yemen halkı zor durumda kalmıştır. Dünya sağlık Örgütü yaptığı açıklamada Yemen’de 39 bin kişinin kolera hastalığına yakalandığını ve bu sayının toplamda 373 bin olduğu bildirildi.

Dünya Sağlık Örgütü yaptığı açıklamada Yemen’de geçen Mart ayından bu yana 12 haftalık geçen süre zarfında koleraya yalakanların sayısının 1873 kişi olduğunu bildirdi. Yapılan açıklamada toplam 22 eyaletin 21’inde koleranın yayıldığı ve ölü sayısının 1837 olduğu belirtildi. Buda geçen Cuma’dan bu yana  ölü sayısının 20 kişi daha arttığını  göstermektedir. Diğer yandan Yemen’in kuzeybatısındaki Hacca bölgesi 353 kişi ile hastalığa en çok kurban veren bölge olurken İb eyaleti 234 kişi ile ikinci sırada yer aldı.

Dünya Sağlık öte yandan El-Hudeyde eyaletinde durumun vahim olduğunu ve hastalığın kontrolden çıktığını açıkladı.  Öyleki bir hafta sürecinde 14 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi. Diğer yandan Aden eyaletinde bu sayı geçen haftanın sonunda 48 kişi ile sabit kaldı. Kolera nedeniyle ölüm oranı yüzde 0.5’lik bir oranla durmuş durumdadır.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz