İstanbul da Görkemli Aşura

İstanbul da Görkemli Aşura

Caferi Âlimler Birliğinden (Câbir) Kamuoyuna Duyuru

Caferi Âlimler Birliğinden (Câbir) Kamuoyuna Duyuru

Kerbela’nın küçük şehidi  Hz. Ali Asker

Kerbela’nın küçük şehidi Hz. Ali Asker

Dünya Ali Asker Günü

Dünya Ali Asker Günü

Yerlikaya’dan Özgündüz’e Ziyaret

Yerlikaya’dan Özgündüz’e Ziyaret

Yemen Ensarullah Hareketi’nden Suudilere Tepki
Yemen Ensarullah Hareketi’nden Suudilere Tepki

Yemen Ensarullah Merkez Konseyi üyesi binlerce yeni Amerikan gücünün Suudi Arabistan’a gönderilmesine tepki olarak 14 bin askerin yapadığını daha fazla askerin de yapamayacağını söyledi.

İRNA’nın bildirdiğine habere göre Yemen Ensarullah Hareketi Merkezi Konseyi üyesi Muhammed Ali El Husi’nin raporuna göre Yemen Cuma akşamı kendi Twitter hesabından Amerika hükümetinin Batı Asya’ya daha fazla askeri güç gönderme ve ortakları ile bölgede kan dökme ve savaş çıkarma, hür milletleri baskı altında tutma planları yapmak yerine demokrasi, eşit hayat hakkı ve uzlaşmak için çaba göstermesi gerektiğine vurgu yaptı.

Yemen Ensarullah üyesi Amerika’nın her daim insan haklarını yaymak istediği iddialarına değinerek pratikte ortaklarına özellikle de Yemen’de insani durumu daha da vahimleştirmelerine yardım ettiğini söyledi.

El Husi Amerikan hükümetinin yıkım ve felaketten başka bir sonucu olmayan hasmane siyasetleri yerine yeni siyasetler izlemeye başlamasına vurgu yaparak Amerikan halkının da hükümetlerinin Vietnam, Irak ve Yemen savaşlarından hiçbir çıkar ve kar elde edemediklerini bilmeleri gerektiğini söyledi.

Yemen Ensarullah Hareketi Yüksek Konseyi üyesi Yemen milletinin Amerika liderliği, silahları ve güçlerinden korkmadıklarını ve Amerikan güçlerinin kalabalıklaşmasından da tırsmadığını Yemen savaşının Amerikan zararına olacağını açıkladı.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz