Caferi Âlimler Birliğinden (Câbir) Kamuoyuna Duyuru

Caferi Âlimler Birliğinden (Câbir) Kamuoyuna Duyuru

Kerbela’nın küçük şehidi  Hz. Ali Asker

Kerbela’nın küçük şehidi Hz. Ali Asker

Dünya Ali Asker Günü

Dünya Ali Asker Günü

Yerlikaya’dan Özgündüz’e Ziyaret

Yerlikaya’dan Özgündüz’e Ziyaret

Afrika’da Lebbeyk Ya Hüseyin Nidası

Afrika’da Lebbeyk Ya Hüseyin Nidası

Ya’alon: Arabistan 2 Yıldır Bir Dolar Bile Vermedi
Ya’alon: Arabistan 2 Yıldır Bir Dolar Bile Vermedi

Eski Bakan konuşmasına şöyle devam etti: Arapların Altı Gün Savaşında bize karşı organize olmalarına rağmen bugün ortak fikirdeyiz ve birlikteyiz… Katar dışında Arap Sünni ülkeleri ile yeterli ölçüde ortak fikirdeyiz.

 

Siyonist İsrail Savunma eski Bakanı Moşe Ya’alon yaptığı açıklamada; Arabistan’ın 2 yıldan beri Filistinlilere yardım yapmadığını dile getirdi.

İsrail Savunma eski Bakanı Moşe Ya’alon yaptığı açıklamada, Arap Sünnilerle aynı gemide yer aldıklarını belirtti.

Ya’alon konuşmasının devamında, Arabistan’ın 2 yıldan beridir Filistinlilere bir dolar bile yardım yapmadığını söyledi.

Savunma eski bakanı kısa bir süre önce Tel Aviv Üniversitesinde düzenlenen Altı Gün Savaşı’nın 50. yıldönümünde yaptığı konuşmada, artık kendilerine karşı Arap koalisyonunun olmadığını dile getirdi.

Savunma eski Bakanı yaptığı konuşmanın bir bölümünde Suudi Arabistan ve müttefiklerinin Katar ile diplomatik ilişkilerini kesmesi üzerine şunları söyledi:  Bugün, Arap Devletleri Katar’a karşı birlikte ve sahtekar bir devlet gibi hareket etmektedirler. Bunun sebebi ise İran ile olan ilişkileri ve terörizmi desteklemeleridir.

İsrail Savunma Eski Bakanı bu şartlar altında artık bunun ötesinde hiçbir koalisyon Arap devletinin kendilerine karşı olmadığını belirterek, kendilerine karşı kesinlikle son birkaç yıl içinde Ortadoğu’daki gelişmelerin “Arap-İsrail ihtilafının” olmadığının kanıtı olduğunu dile getirdi.

Eski Bakan konuşmasına şöyle devam etti: Arapların Altı Gün Savaşında bize karşı organize olmalarına rağmen bugün ortak fikirdeyiz ve birlikteyiz… Katar dışında Arap Sünni ülkeleri ile yeterli ölçüde ortak fikirdeyiz. Zira ortak görüşümüze göre,  nükleer güce sahip bir İran hepimiz için bir tehdit unsurudur.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz