Congratulations, you just completed Horizontal Scrolling Announcement plugin installation.
GADİR-İ HUM PROGRAMINA DAVET

GADİR-İ HUM PROGRAMINA DAVET

CAMİİ AÇILIŞINA DAVET

CAMİİ AÇILIŞINA DAVET

Özgündüz Iğdır’ın Aralık ilçesindeki açılışlara katıldı

Özgündüz Iğdır’ın Aralık ilçesindeki açılışlara katıldı

Vefat Eden Alimlerimiz Mezarları Başında Anıldı

Vefat Eden Alimlerimiz Mezarları Başında Anıldı

Özgündüz’den Teşekkür Mesajı

Özgündüz’den Teşekkür Mesajı

Ümmetin Vazifeleri
Ümmetin Vazifeleri

“Siyonistler bir zamanlar, “Nil’den Fırat’a kadar sloganı atıyorlardı, ancak bugün kendilerini korumak için kendi etrafına duvar örüyorlar.

İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Hamanei dün İslam İşbirliği Teşkilatı 13. Parlamento Birliği Konferansına katılan konukları kabul ettiği görüşmede, Filistin meselesinin İslam dünyasının en önemli meselesi olduğunu belirtti.

İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamanei yaptığı konuşmada, ABD’nin Kudüs ile ilgili girişimini “büyük halt” olarak niteledi, onların böyle bir şey yapamayacaklarını ve çabalarının sonuçlanmayacağını beyan etti.

İslam İnkılabı Rehberi, İslam İşbirliği Teşkilatı toplantısında Myanmar ve Keşmir meseleleri gündeme getirilirken Yemen ve Bahreyn gibi çok önemli meselelerden gafil olduğuna işaretle, büyük ölçüde Siyonistlerin kontrolünde olan Batı’nın tehlikeli propaganda imparatorluğunun İslam dünyasının önemli meselelerini unutturmasına ve sessizlik komplosu ile İslam ümmetinin ana meselelerinin mahvolmasına müsaade etmemek gerektiğinin altını çizdi.

İslam İnkılabı Rehberi beyanatının devamında, Filistin meselesiyle ilgili, “toprak işgali”, “toplu sürgün” ve “büyük katliam ve insanlık cinayeti” olmak üzere üç tarihi olaya işaretle, bunun büyük bir tarihi zulüm olmakla birlikte, İslam dünyasına ve yalan yere insan hakları, terör ve işgalle mücadele ettiklerini iddia edenler için unutulmuş vazife ve sorumluluklarının hatırlatıcısı olduğunu vurguladı.

Bölgede Amerikalılar ve Siyonistlere Müslümanlarla savaşmaları için yardım eden ve onlarla işbirliği yapan Suudiler gibi devletlerin açık bir şekilde hainlik yaptıklarını ifade eden Ayetullah Hamanei, ‘’Bize göre büyük kaynaklar, insan gücü ve imkanlara sahip İslam dünyasının birliği büyük ve etkili bir gücün şekillenmesine yardımcı olacaktır ve biz hatta bizimle açık şekilde düşmanlık yapanlara kardeşçe davranmaya hazır olduğumuzu bildirmiş bulunuyoruz’’ dedi.

İslam dünyasında birlikteliğin önemine vurgu yapan Ayetullah Hamanei, ‘’İslam dünyasında esas sebebi Amerika ve Siyonistler olan savaşlar ve ihtilafların, Siyonist rejim için güvenlik yaratmasına izin vermemeliyiz’’ dedi.

Filistin meselesi, İsrail ve Mısır’ın uzlaşmacı hareketi ile Camp David anlaşmasının imzalanmasıyla başlayıp, Norveç’te Filistinli bazı uzlaşmacı grupların attığı adımlarla Oslo Konferansı’nda devam eden ve adım adım uygulanan bir projeden ibarettir.

Tüm bu yıllarda ABD ve Siyonist rejim, Filistin meselesini sürüncemede bırakmaya, direnişi zayıflatmaya ve İslam ülkelerini iç sorunlar ve münakaşalarla meşgul edip, yıpratmaya çalışmışlardır.

Ortadoğu uzmanı Saadulah Zarii, ABD’nin Kudüs ile ilgili kararını şu şekilde değerlendiriyor:

“Direniş cephesi üst üste İslam dünyasının önemli bölümlerini ABD ve Siyonist rejim ve bölgesel uşaklarının kontrolünden çıkarmayı başardığı bir sırada, ABD ve uşaklarının Filistin dosyasını Siyonist rejimin istediği gibi sonlandırmaya aceleyle çalıştığına bölgesel ve uluslararası arenada tanıklık ediyoruz.”

Filistin halkının intifadası, 1978 yılından itibaren Camp David’de başlayan uzlaşmacı projelerin defterini dördü. Aralıksız devam eden bu varlık ve direniş, Filistin meselesini İslam dünyasının birinci ve esas meselesi olarak korudu ve uzlaşma yanlılarının proje ve planlarıyla Filistin ülküsünün unutturulmasına izin vermedi.

Siyaset uzmanı Ali Asger Zerger, ABD ve İsrail’in Filistin ile ilgili ortak planını hakkında şu değerlendirmede bulunuyor:

“Ortaya çıkan bazı belgelerde, İsrail tarafından İran sınırlarına “tehdit dağılımı” konusu gündeme getirilmiştir ki bu senaryolar geçtiğimiz senelerden itibaren Tel-Aviv’in öncülüğünde ve Suudiler’in finansmanı ile şekillenmiştir.”

Ancak tüm bu komplolar, Irak ve Suriye’de hezimete uğradı. İslam İnkılabı Rehberi Rehberi’nin beyan ettiği gibi, “Siyonistler bir zamanlar, “Nil’den Fırat’a kadar sloganı atıyorlardı, ancak bugün kendilerini korumak için kendi etrafına duvar örüyorlar. Kuşkusuz Filistin bir bütün ve tarih “Bahir’den Nehir’e” kadardır ve Kudüs de onun başkentidir ve bunun zedelenmeyecek bir hakikattir.”

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz