Caferi Âlimler Birliğinden (Câbir) Kamuoyuna Duyuru

Caferi Âlimler Birliğinden (Câbir) Kamuoyuna Duyuru

Kerbela’nın küçük şehidi  Hz. Ali Asker

Kerbela’nın küçük şehidi Hz. Ali Asker

Dünya Ali Asker Günü

Dünya Ali Asker Günü

Yerlikaya’dan Özgündüz’e Ziyaret

Yerlikaya’dan Özgündüz’e Ziyaret

Afrika’da Lebbeyk Ya Hüseyin Nidası

Afrika’da Lebbeyk Ya Hüseyin Nidası

Türkiye Karışmamalıydı!
Türkiye Karışmamalıydı!

“Silah alındı ve zırhlı araçlar savaşa hazır duruma getirildi. Böylelikle Katar savaşa hazırlanıyor izlenimi oluştu. Ancak bu böyle değil.

Bahreyn’in Körfez bölgesi uzmanı Ahmed Nuh el-Muhammedi, yaptığı açıklamada, Katar’ın topraklarındaki yabancı asker varlığını artırarak Körfez monarşileriyle çatışmayı ustaca kullandığını söyledi.

Bahreyn’in Körfez bölgesi uzmanı Ahmed Nuh el-Muhammedi, Katar’ın topraklarındaki yabancı asker varlığını artırarak Körfez monarşileriyle çatışmayı ustaca kullandığını söyleyerek, “Silah alındı ve zırhlı araçlar savaşa hazır duruma getirildi. Böylelikle Katar savaşa hazırlanıyor izlenimi oluştu. Ancak bu böyle değil. Bu süreçleri anlamak için Körfez ülkeleri arasındaki ilişkilerin özelliğini bilmek lazım. Bu ülkeler arasında aniden çatışma çıkabiliyor, insanlar hemen silaha sarılabiliyor ama herkes olası sonuçları çok iyi biliyor” dedi.

Bahreyn Dışişleri Bakanı Halid Bin Ahmed el-Halifa da, Katar’ı topraklarındaki Türk asker sayısını artırma kararıyla krize askeri boyut kazandırmakla suçlamıştı.

‘TÜRKİYE’NİN MÜDAHALESİ ÇÖZÜMÜ GECİKTİREBİLİR’

Bu bağlamda Türkiye’nin tutumunu eleştiren el-Muhammedi, bu konuda şu değerlendirmede bulundu:

“Türkiye hemen Suudi Arabistan ve müttefiklerine muhalif bir konum aldı, bu ülkeleri suçlama ve eleştiri yağmuruna tuttu. Oysa Katar bu bölgenin bir parçası ve eninde sonunda komşularıyla barışacak. Ama Türkiye’nin bu krize müdahalesi çözümü geciktirebilir”.

Bahreynli uzmana göre Katar, krizin aşılması için komşularının sürdüğü talepleri yerine getirerek onlarla barışmalı.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz