Ankara-Tel Aviv Hattında Neler oluyor

Ankara-Tel Aviv Hattında Neler oluyor

Hacı Tale Bağırov’un Basın Açıklaması

Hacı Tale Bağırov’un Basın Açıklaması

Biden’ın Suudi Arabistan ziyareti ve Amerika’nın insan haklarındaki iki yüzlülüğü

Biden’ın Suudi Arabistan ziyareti ve Amerika’nın insan haklarındaki iki yüzlülüğü

Erdoğan’ın, Van’da “Gençlik Buluşması”

Erdoğan’ın, Van’da “Gençlik Buluşması”

İmam Rıza (a.s) Doğum Gününde Ege’de Anıldı

İmam Rıza (a.s) Doğum Gününde Ege’de Anıldı

Türkiye Caferileri lideri Özgündüz ile Câbir yönetiminden doğu illerimize ziyaret
Türkiye Caferileri lideri Özgündüz ile Câbir yönetiminden doğu illerimize ziyaret

Iğdır valisinin Türkiye Caferileri lideri Hüccet-ül İslam Sayın Selahattin Özgündüz’ü daveti üzerine ve Caferi Alimler Birliği (Câbir) yönetiminin bölgesel ziyaretleri kapsamında başkan Seyyid Seccad Karakuş, başkan yardımcısı Şirali Bayat, Sekreter Ali Koç hocalardan oluşan bir heyet Iğdır’a bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaret sırasında Cabir heyeti ve Türkiye Caferileri lideri, Iğdır ve Kars uleması onuruna 26 Haziran […]

Iğdır valisinin Türkiye Caferileri lideri Hüccet-ül İslam Sayın Selahattin Özgündüz’ü daveti üzerine ve Caferi Alimler Birliği (Câbir) yönetiminin bölgesel ziyaretleri kapsamında başkan Seyyid Seccad Karakuş, başkan yardımcısı Şirali Bayat, Sekreter Ali Koç hocalardan oluşan bir heyet Iğdır’a bir ziyaret gerçekleştirdi.
Ziyaret sırasında Cabir heyeti ve Türkiye Caferileri lideri, Iğdır ve Kars uleması onuruna 26 Haziran Cumartesi günü bir toplantı tertipleyerek yemek verdi. Beş saat süren toplantı Câbir ulemasından Ahmet Alçiçek hocanın Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı. Kuran-ı Kerim tilavetinden sonra Ali Koç hoca kısa bir konuşma yaparak başta Türkiye Caferileri lideri olmak üzere toplantıya katılan tüm üyelere teşekkür etti. Ali Koç hocanın ardından Cabir’in Iğdır temsilcisi Behlül Salmanlı hoca da kısa bir konuşma yaparak toplantıyı tertipleyen Cabir’e ve toplantıya katılarak onure eden Türkiye Caferileri lideri sayın Özgündüz’e teşekkür etti. Salmanlı bu tür ziyaretlerin yılda bir kaç kez olması temennisinde bulundu.
Daha sonra Câbir başkanı Seyyid Seccad Karakuş kısa bir konuşma yaptı. Karakuş konuşmasında başta Türkiye Caferileri lideri olmak üzere toplantıya katılan tüm üyelere teşekkür etti. Karakuş konuşmasının devamında En’am suresinin 161-163 ayetlerine değinerek hidayetin Allah’tan olduğunu ve Resul-i Ekrem’in (saa) Allah’ın hidayetiyle sırat-ı müstakimde olduğunu, dolayısıyla da insanların hidayetine vesile olabildiğini ifade etti. Karakuş konuşmasına şöyle devam etti: Sırat-ı müstakimde olan bir insanın namazı, ibadetleri, hayatı ve ölümü lillah olur. Öyle olunca da başkalarının hidayetine vesile olabilir. Alimler peygamberlerin varisleri olmaları hasebiyle ilahi hidayetin vesilesi olmaya adaydırlar. Peygamber efendimiz (saa) İmam Ali’yi Hayber kalesini fethetmek için gönderdiğinde şöyle buyurmuştu: Andolsun Allah’a, Allah’ın senin aracılığınla tek bir insanı hidayet etmesi, kızıl tüylü develerin senin olmasından senin için daha hayırlıdır.
Karakuş ulemanın misyonunun ilahi hidayetin vasıtaları olmak olduğuna ve bunun için de insanlara şefkat ve muhabbetle yaklaşmak gerektiğine vurgu yaparak sözlerini bitirdi.
Başkan Karakuş’un ardından başkan yardımcısı ve Türkiye sorumlusu Şirali Bayat hoca da kısa bir konuşma yaparak Cabir’in faaliyetleri ve gelecekteki programları hakkında bilgi verdi.
Şirali Bayat hocadan sonra Türkiye Caferileri lideri Hüccet-ül İslam Sayın Selahattin Özgündüz hocamız da kısa bir konuşma yaptı. Özgündüz konuşmasında bu manevi ve nurani toplantıyı organize eden Câbir’e ve özellikle Iğdır temsilcisine teşekkür etti.
Özgündüz konuşmasına ilahi takva ve bunun insanın başarısı ve tebliğ üzerindeki etkisi konusuna değindi.
Özgündüz Câbir ulemasına hitaben şöyle dedi: Câbir olarak sizler halk tabanı olan, zahmetkeş ulemamız ve değerlerimizsiniz. Sizler halk tabanı ve desteği olmanız hasebiyle büyük başarılara imza attınız. Metropollerde inancımızı yaşayıp yaşatacağınız camiler inşa ederek inancımz doğrultusunda ezan-ı Muhammedi okutarak Alevi velayeti tanıtmış oldunuz. Sizler Hüseyni Aşura merasimini camiden dışarı taşıyıp Türkiye’de bir ilke imza atarak kimsenin başaramadığını başardınız. Kurumunuz bir tabela derneği değildir. Sizler ameli olarak halkın içerisinde ve halktan birisiniz. Bu nedenle mümin halkımız siz Câbir ulemasına bakmakta ve tabi olmaktadır. Bu nedenle ne kadar değerli bir mesleğe sahip olduğunuzu, nasıl bir necip ve mümin kitleye hitap ettiğinizi ve en önemlisi ne kadar önemli ve pak bir mektebin mübelliğleri olduğunuzun farkında olun ve değerini bilin.
Özgündüz’ün konuşmasından sonra toplantıda bulunan ulemamız sırasıyla söz hakkı alarak Cabir’in daha verimli çalışması hakkında görüş belirttiler.
Toplantı Iğdır ulemamızdan Şeyh Bahtiyar Kamacı hocanın okumuş olduğu İmam Zaman’ın (a.c.f) ferec duasıyla son buldu.
  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz