Uluslararası Dünya Kudüs Günü

Uluslararası Dünya Kudüs Günü

Kadr’in Bilindiği Kadir Gecesi

Kadr’in Bilindiği Kadir Gecesi

KADİR GECESİ AMELLERİ

KADİR GECESİ AMELLERİ

CÂBİR’DEN FİTRE ZEKÂTI AÇIKLAMASI

CÂBİR’DEN FİTRE ZEKÂTI AÇIKLAMASI

PEYGAMBER EFENDİMİZİN RAMAZAN AYI İLE İLGİLİ HUTBESİ

PEYGAMBER EFENDİMİZİN RAMAZAN AYI İLE İLGİLİ HUTBESİ

Tunceli’de Teröristler Askere Ateş Açtı, Çatışma Çıktı
Tunceli’de Teröristler Askere Ateş Açtı, Çatışma Çıktı

Tunceli’de PKK’lı teröristlerin bir GSM şirketine ait vericiye bombalı saldırı düzenlemesinin ardından bölgede inceleme yapan askerlere ateş açıldı, çatışma çıktı. Olayda ölen ya da yaralanan olmadı. Tunceli’nin Nazımiye ilçesinde bulunan Kört Mezrası’ndaki bir GSM şirketine ait vericiye dün  PKK’lı teröristler tarafından bombalı saldırı düzenlendi. Meydana gelen patlamada bölgedeki küçükbaş hayvanlar da telef oldu. Bugün bölgeye […]

Tunceli’de PKK’lı teröristlerin bir GSM şirketine ait vericiye bombalı saldırı düzenlemesinin ardından bölgede inceleme yapan askerlere ateş açıldı, çatışma çıktı. Olayda ölen ya da yaralanan olmadı.

Tunceli’nin Nazımiye ilçesinde bulunan Kört Mezrası’ndaki bir GSM şirketine ait vericiye dün  PKK’lı teröristler tarafından bombalı saldırı düzenlendi. Meydana gelen patlamada bölgedeki küçükbaş hayvanlar da telef oldu. Bugün bölgeye giden güvenlik güçlerine, teröristler tarafından ateş açıldı.

ÇATIŞMA ÇIKTI

Olayda yaralanan olmazken, güvenlik güçlerinin anında karşılık vermesiyle kısa süreli çatışma yaşandı. Kaçan teröristleri etkisiz hale getirmek için bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Tunceli Valiliği’nden olayla ilgili yapılan açıklamada, dün patlamanın meydana geldiği bölgeye olay yeri inceleme ekipleri ve bomba uzmanlarının sevk edildiği belirtilerek, şöyle denildi:

“Olay bölgesinde gerekli çalışmalarını yapan güvenlik güçlerimize terör örgütü mensuplarınca saldırı girişimi olmuş, güvenlik güçlerimizin anında karşılık vermesiyle kısa süreli çatışma yaşanmıştır. Terör örgütü mensuplarının ateş açtığı bölge ve tahmini kaçış güzergahları tank atışları ile ateş altına alınmış olup bölgede operasyonlar devam etmektedir. İlimizde terörist unsurların bulunmasına ve etkisiz hale getirilmesine yönelik çalışmalara azim ve kararlılıkla aralıksız devam edilmektedir.”

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz