Congratulations, you just completed Horizontal Scrolling Announcement plugin installation.
ZEYTİNBURNU’NDA KUTLU DOĞUM PROGRAMI

ZEYTİNBURNU’NDA KUTLU DOĞUM PROGRAMI

CABİR’DEN ZHGM’YE GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

CABİR’DEN ZHGM’YE GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

GENÇLİK LİDERİYLE BULUŞTU

GENÇLİK LİDERİYLE BULUŞTU

KUTLU DOĞUM VE VAHDET HAFTASI

KUTLU DOĞUM VE VAHDET HAFTASI

CÂBİR’DEN AFGANİSTAN’DAKİ CUMA SALDIRISINA TAZİYE VE KINAMA

CÂBİR’DEN AFGANİSTAN’DAKİ CUMA SALDIRISINA TAZİYE VE KINAMA

Townsend: Önümüzde Savaş Var!
Townsend: Önümüzde Savaş Var!

ABD öncülüğündeki IŞİD Karşıtı Koalisyon Komutanı Korgeneral Stephen Townsend, 3 yıl terör örgütü IŞİD’in kontrolünde kalan Musul’un örgütten kurtarılmasıyla ilgili duyulan memnuniyeti paylaşırken, “Dikkat edin bu zafer IŞİD’i bitirmez ve önümüzde daha zor bir savaş var.” ifadelerini kullandı.

Birleşik Görev Gücü Doğal Kararlılık Operasyonu’ndan yapılan yazılı  açıklamada “Koalisyon, Başbakan (Haydar) el-İbadi’nin Musul zaferini duyurmasını  memnuniyetle karşılıyor ve sivilleri korumak için sıradışı bir çaba sarf ederken IŞİD’e karşı önemli bir ilerleme kaydeden Irak güvenlik güçlerini tebrik ediyor.”  denildi.

Musul’un bazı mahallelerinde patlayıcıların ve saklanmış IŞİD militanlarının temizlenmesinin devam ettiği belirtilen açıklamada Musul’un  tamamen Irak ordusunun eline geçtiği kaydedildi.

Açıklamada, Koalisyon Komutanı Korgeneral Stephen Townsend’in şu  değerlendirmesine yer verildi:

“Küresel koalisyon, zalim ve kötü bir düşmana karşı tarihi  zaferlerinden dolayı Başbakan el-İbadi’yi ve Irak güvenlik güçlerini tebrik  ediyor. Ancak dikkat edin bu zafer IŞİD’i bitirmez ve önümüzde daha zor bir savaş  var. Ama ikiz başkentlerinden birini ve sözde halifeliklerinin bir incisini  kaybetmeleri onlara elbette ki büyük bir darbedir. Musul hem ordu için zor bir  savaştı ve koalisyon çetin bir savaş sonucu elde ettikleri zaferlerini kutlarken  Iraklı ortaklarının yanında durmakla gurur duyuyor.”

Açıklamada, Iraklı milis ve Kürt Peşmerge kuvvetlerinin de katkılarına  değinilirken Musul’un işgalinde IŞİD’in Atabey Nurettin Zengi Camii ve Hazreti  Yunus Türbesi dahil kentteki birçok dini ve kültürel yapıyı yok ettiği ifade  edildi.

IŞİD’in Irak’ın birçok bölgesinde varlığını sürdürmeye devam ettiği  belirtilen açıklamada koalisyonun örgüte karşı Irak’ın yanında olacağı vurgulandı.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz