Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; news_yandex_ru has a deprecated constructor in /home/cafe6707/public_html/wp-content/plugins/news-yandex-ru/news-yandex-ru.php on line 17
Tezkere TBMM’de Kabul Edildi: Katar’da Asker Konuşlandırılacak | caferiâlimler
Congratulations, you just completed Horizontal Scrolling Announcement plugin installation.
Gadir-i Hum Bayramı Halkalı’da Coşkuyla Kutlandı

Gadir-i Hum Bayramı Halkalı’da Coşkuyla Kutlandı

GADİR-İ HUM PROGRAMINA DAVET

GADİR-İ HUM PROGRAMINA DAVET

CAMİİ AÇILIŞINA DAVET

CAMİİ AÇILIŞINA DAVET

Özgündüz Iğdır’ın Aralık ilçesindeki açılışlara katıldı

Özgündüz Iğdır’ın Aralık ilçesindeki açılışlara katıldı

Vefat Eden Alimlerimiz Mezarları Başında Anıldı

Vefat Eden Alimlerimiz Mezarları Başında Anıldı

Tezkere TBMM’de Kabul Edildi: Katar’da Asker Konuşlandırılacak
Tezkere TBMM’de Kabul Edildi: Katar’da Asker Konuşlandırılacak

Genel Kurul’da akşam saatlerine doğru ele alınan ” Türkiye ile Katar arsında Katar topraklarında Türk Kuvvetlerinin konuşlandırılmasına ilişkin uygulama anlaşması” ile ” Türkiye ile Katar arasında Jandarma eğitim ve Öğretimine ilişkin işbirliği protokolü” kabul edildi.

 

Katar’da bulunan Türk Büyükelçiliği içindeki askeri üsse Türk askeri konuşlandırılmasını öngören kanun tezkeresi TBMM’de kabul edildi.

Hükümet,  Katar’da TSK unsurlarının konuşlandırılması ve jandarma eğitimi konusundaki iki anlaşmanın TBMM Genel Kurulu gündeminde öne çekilerek bugün ele alınmasını önermişti.

TBMM Genel Kurulu’nun gündeminde halen alt sıralarda bulunan,  Katar’la imzalanan iki anlaşma,  AK Parti Grubu’nun TBMM Danışma Kurulu’na yaptığı öneriyle bugün ele alındı.

Genel Kurul’da akşam saatlerine doğru ele alınan ” Türkiye ile  Katar arsında  Katar topraklarında Türk Kuvvetlerinin konuşlandırılmasına ilişkin uygulama anlaşması” ile ” Türkiye ile  Katar arasında  Jandarma eğitim ve Öğretimine ilişkin işbirliği protokolü” kabul edildi.

KATAR’DAKİ TÜRK ÜSSÜ 5000 BİN KİŞİLİK

Halihazırda  Katar’da inşa edilen üste 200 Türk askeri danışman bulunuyor. Üs 5000 kişilik personelin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlandı. Anlaşmanın Meclis’ten geçmesinin ardından  Katar’daki Türk askerinin sayısının bu rakama ulaşması bekleniyor.

9 ÜLKE İLİŞKİLERİNİ KESMİŞTİ

Suudi arabistan,  Mısır, BAE,  Bahreyn,  Yemen gibi ülkelerin arasında bulunduğu çok sayıda Körfez ülkesi hafta başında “terörizmi desteklediği” gerekçesiyle  Katar’la diplomatik ilişkilerini kesmiş ve  Katar’a yönelik bazı yaptırımlar açıklamıştı.

ERDOĞAN, “DOĞRU BULMUYORUM” DEMİŞTİ

Cumhurbaşkanı  Tayyip Erdoğan dün akşam iftarda yaptığı konuşmada Körfez’de yaşanan son krizi değerlendirerek,  Katar’a uygulanan yaptırımları doğru bulmadığını belirtmişti.

KATAR’A ASKER GÖNDERME TASARISI ÖNE ÇEKİLDİ

AK Parti ve  MHP Grup yetkililerden edinilen bilgiye göre, halen Genel Kurul gündeminin 101. sırasındaki ” Türkiye ile  Katar arsında  Katar topraklarında Türk Kuvvetlerinin konuşlandırılmasına ilişkin uygulama anlaşması” ile “102. sıradaki ” Türkiye ile  Katar arasında  Jandarma eğitim ve Öğretimine ilişkin işbirliği protokolü” ön sıralara çekilmişti.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz