Congratulations, you just completed Horizontal Scrolling Announcement plugin installation.
ZEYTİNBURNU’NDA KUTLU DOĞUM PROGRAMI

ZEYTİNBURNU’NDA KUTLU DOĞUM PROGRAMI

CABİR’DEN ZHGM’YE GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

CABİR’DEN ZHGM’YE GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

GENÇLİK LİDERİYLE BULUŞTU

GENÇLİK LİDERİYLE BULUŞTU

KUTLU DOĞUM VE VAHDET HAFTASI

KUTLU DOĞUM VE VAHDET HAFTASI

CÂBİR’DEN AFGANİSTAN’DAKİ CUMA SALDIRISINA TAZİYE VE KINAMA

CÂBİR’DEN AFGANİSTAN’DAKİ CUMA SALDIRISINA TAZİYE VE KINAMA

Temel Karamollaoğlu’ndan ‘Üst Akıl’ Uyarısı
Temel Karamollaoğlu’ndan ‘Üst Akıl’ Uyarısı

“Bölgemizde yaşadığımız problemler, kendi aramızda meydana gelen birtakım çatışmalardan, husumetlerden doğan problemler değil. Bunun tamamının arkasında bir akıl var. Birileri bir şeyler planlıyor.

Bir Şeyler Planlanıyor

Temel Karamollaoğlu’ndan ‘Üst Akıl’ Uyarısı

Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu, “Bölgemizde yaşadığımız problemler, kendi aramızda meydana gelen birtakım çatışmalardan, husumetlerden doğan problemler değil. Bunun tamamının arkasında bir akıl var. Birileri bir şeyler planlıyor” dedi.

Saadet Partisi İl Teşkilatınca kentteki bir otelde düzenlenen iftara katılan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, burada yaptığı konuşmada, hem Türkiye’nin hem de bölgede bulunan İslam ülkelerinin zor bir dönemden geçtiğini söyledi.

Geçilen sürecin herkesin farklı değerlendirdiğini dile getiren Karamollaoğlu, “İşte Irak’ta, Suriye’de olan meseleleri hepimiz görüyoruz. Ancak hep mevzi hadiselerle ilgileniyoruz, maalesef fotoğrafın tamamını görme imkanı olmuyor.” diye konuştu.

Dünyada meydana gelen hadiselerin hiç birinin tesadüfen olmadığını aktaran Karamollaoğlu, şöyle konuştu:

“Bölgemizde yaşadığımız problemler, kendi aramızda meydana gelen birtakım çatışmalardan, husumetlerden doğan problemler değil. Bunun tamamının arkasında bir akıl var. Birileri bir şeyler planlıyor. O planladıkları hedeflere varabilmek için de bu bölgede bulunan insanları birbirleriyle hasım haline getirip çatıştırıyorlar. Neden? Çünkü böyle bir kaos ortamı doğuyor. Kaos ortamıyla herkes birbiriyle uğraşırken kuvvet güç kaybına uğruyor. Arkasından bu bölgede emeli olanlar için kolay lokma haline geliyor. Problem bundan ibaret.”

Bazı Arap ülkelerinin Katar’a uyguladığı ambargoya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Karamollaoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Şimdi birdenbire Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri gibi bazı devletler Katar ve İran’a karşı adeta bir ültimatom verdi. ABD Başkanı geldi, size 110 milyar dolarlık silah verecek. Ne için veriyor bu silahları? Kendi menfaatlerinizi koruyasınız diye değil, Amerika’nın menfaatleri için, birbirinizi yiyesiniz diye veriyor. Bunu idrak etmemek olur mu? Onun için biz hükümetimize de bu bölgede yaşayan bütün devletlerin başındaki yöneticilere de sesleniyoruz. Diyoruz ki en azından şu ramazan ayı nedeniyle kardeşlik duygularınızı bir yoklayın. Sizin kavganızdan meydana gelen katliamlardan kim faydalanacak? Irak ve Suriye’de neler olduğunu gördük.”

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz