Abdullahiyan, yarın Türkiye’ye gelecek.

Abdullahiyan, yarın Türkiye’ye gelecek.

İran dünyaya duyurdu! ABD’yi endişelendiren adım

İran dünyaya duyurdu! ABD’yi endişelendiren adım

HAYAT PINARI BİLGİ YARIŞMASI SONUÇLARI AÇIKLANDI

HAYAT PINARI BİLGİ YARIŞMASI SONUÇLARI AÇIKLANDI

Ankara-Tel Aviv Hattında Neler oluyor

Ankara-Tel Aviv Hattında Neler oluyor

Hacı Tale Bağırov’un Basın Açıklaması

Hacı Tale Bağırov’un Basın Açıklaması

TAZİYE VE BAŞSAĞLIĞI
TAZİYE VE BAŞSAĞLIĞI

Câbir’den Ayetullah Alevi Gorgani İçin Başsağlığı Mesajı بسم اللّه الرحمن الرحیم اِنّاللّه و إنّا إليه راجعون إِذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثَلَمَ فِي الإِسْلامَ ثَلْمَةً، وَلا يَسُدُّهَا شَيْءٌ إِلَى يَوْمِ الْقِيَامَةِ” Hz. Peygamber efendimiz (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Bir âlim öldüğünde, İslam kalesinde öyle bir gedik açılır ki kıyamete kadar hiçbir şey onun yerini dolduramaz.” İslami fıkıh, irfan, […]

Câbir’den Ayetullah Alevi Gorgani İçin Başsağlığı Mesajı
بسم اللّه الرحمن الرحیم
اِنّاللّه و إنّا إليه راجعون
إِذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثَلَمَ فِي الإِسْلامَ ثَلْمَةً، وَلا يَسُدُّهَا شَيْءٌ إِلَى يَوْمِ الْقِيَامَةِ”
Hz. Peygamber efendimiz (s.a.a) şöyle buyurmuştur:
“Bir âlim öldüğünde, İslam kalesinde öyle bir gedik açılır ki kıyamete kadar hiçbir şey onun yerini dolduramaz.”
İslami fıkıh, irfan, kelam, hadis ve felsefe dallarında uzman olan çok değerli ilim ve bilim adamı, takva ve tevazu ehli, büyük taklit mercilerinden, Ayetullah Seyyid Muhammed Ali Hüseyni Alevi Gorgani İran’ın Kum şehrinde tedavi gördüğü Hastanede kalbinin durması sonucu bugün (15 Mart) hakka yürüdü.
Ayetullah Seyyid Muhammed Ali Hüseyni Alevi Gorgani, Irak’ın Necef kentinde dindar bir ailede doğdu . Yedi yaşından itibaren Necef İlim Havzasında almış olduğu başarılı eğitimlerle Necef’te önde gelen bir bilim adamı konumuna yükseldi.
Ayetullah Alevi Gorgani, rahmetli Ayetullah Seyyid Muhsin el Hekim, Ayetullah Seyyid Mahmud Hüseyini Şahrudi, Ayetullah Seyyid Ebul Kasım Hoi’den eğitim aldı ve 1979 yılında Kum’a taşındı. Kum’da da eğitimini devam ettiren Ayetullah Alevi Gorgani, rahmetli Ayetullah Bourucerdi, Ayetullah Humeyni, Ayetullah Muhammed Ali Araki ve Ayetullah Gülpaygani’den eğitim aldı.
Şecaat, inkilapçı olmak, İslam ülkelerini kayıtsız şartsız savunmak, İran’ın farklı yerlerinde camiler, Hüseyniyeler, klinikler ve Qarzal al-Hasana (yetim ve fakirlere yardım) fonları inşa etmek, zamanında Ayetullah Humeyni (r. h) ve günümüzde ise dini lider Ayetullah Hamanei’nin yanında olmak 82 yaşında dar-ı bekaya irtihal eden Ayetullah Seyyid Muhammed Ali Hüseyni Alevi Gorgani’nin faaliyetleri arasında yer almıştır.
Merhum Ayetullah Alevi Gorgani İlim ve bilim dalında İran’ın önde gelen simalarından olmuş ve uzun yıllar Kum İlim Havzasında ders vererek yüzlerce öğrenci yetiştirmiş, İslami ilimler, kelam, fıkıh, hadis, usul, irfan ve felsefe dallarında onlarca eser kaleme almıştır.
Bu değerli Ehl-i Beyt âlimimizin vefatı Caferi Âlimler Birliği (Câbir) olarak bizleri derinden üzmüş ve bu münasebetle, başta zamanımızın imamı Hz İmam Mehdi (a.c.f) olmak üzere İslam İnkilabı Rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamaneî’ye, tüm sevenlerine, özellikle de taklit merciilerine, Necef ve Kum İlim Havzalarına, Merhum’un dava arkadaşlarına ve değerli evlatları ile geride kalan tüm yakınlarına başsağlığı diler, Yüce Allah’tan yolundan ayrılmadığı Ehlibeyt ile haşretmesini niyaz ederiz.
Ruhu şad, yolu daim olsun. Ümmetin başı sağ olsun.
رحمة الله عليه و حشره الله مع الانبياء والاولياء
15 Mart 2022
Caferi Âlimler Birliği (Câbir)
  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz