Abdullahiyan, yarın Türkiye’ye gelecek.

Abdullahiyan, yarın Türkiye’ye gelecek.

İran dünyaya duyurdu! ABD’yi endişelendiren adım

İran dünyaya duyurdu! ABD’yi endişelendiren adım

HAYAT PINARI BİLGİ YARIŞMASI SONUÇLARI AÇIKLANDI

HAYAT PINARI BİLGİ YARIŞMASI SONUÇLARI AÇIKLANDI

Ankara-Tel Aviv Hattında Neler oluyor

Ankara-Tel Aviv Hattında Neler oluyor

Hacı Tale Bağırov’un Basın Açıklaması

Hacı Tale Bağırov’un Basın Açıklaması

TAZİYE VE BAŞSAĞLIĞI
TAZİYE VE BAŞSAĞLIĞI

Câbir’den Ayetullah Safi Gulpayegani İçin Başsağlığı Mesajı . “Onlar, meleklerin, “Selâm size; yaptıklarınıza karşılık girin cennete!” diyerek mutluluk içinde ruhlarını teslim alacağı kimselerdir.” (Nahl Süresi ayet 32) . Hz. Peygamber efendimiz (s.a.a) şöyle buyurmuştur: . “Bir âlim öldüğünde, İslam kalesinde öyle bir gedik açılır ki kıyamete kadar hiçbir şey onun yerini dolduramaz.” . İslami fıkıh, […]

Câbir’den Ayetullah Safi Gulpayegani İçin Başsağlığı Mesajı
.
“Onlar, meleklerin, “Selâm size; yaptıklarınıza karşılık girin cennete!” diyerek mutluluk içinde ruhlarını teslim alacağı kimselerdir.” (Nahl Süresi ayet 32)
.
Hz. Peygamber efendimiz (s.a.a) şöyle buyurmuştur:
.
“Bir âlim öldüğünde, İslam kalesinde öyle bir gedik açılır ki kıyamete kadar hiçbir şey onun yerini dolduramaz.”
.
İslami fıkıh, irfan, kelam ve felsefe dallarında uzman olan çok değerli ilim ve bilim adamı, Takva ve tevazu ehli Ayetullah Şeyh Lütfullah Safi Gülpayegani 31 Ocak Pazartesi günü akşam tedavi gördüğü Kum’daki Ayetullah Gulpayegani Hastanesinde hakka yürüdü.
.
Şecaat, inkilapçı olmak, İslam ülkelerini kayıtsız şartsız savunmak, Anayasa Uzmanları Meclisi üyeliği ve İmam Humeyni’nin kararıyla Muhafızlar Konseyi ve sekreterine üyelik, zamanında Ayetullah Humeyni (r. h) ve günümüzde ise Ayetullah Hamanei’nin yanında olmak 103 yaşında dar-ı bekaya irtihal eden Ayetullah Safi Gulpayegani’nin siyasi faaliyetleri arasında yer almıştır.
Merhum Ayetullah Safi Gulpayegani İlim ve bilim dalında İran’ın önde gelen simalarından olmuş ve uzun yıllar Kum İlim Havzasında ders vererek yüzlerce öğrenci yetiştirmiş, İslami ilimler, kelam, fıkıh, usul, irfan ve felsefe dallarında onlarca eser kaleme almıştır.
.
Bu değerli Ehl-i Beyt âlimimizin vefatı Caferi Alimler Birliği (Câbir) olarak bizleri derinden üzmüş ve bu münasebetle, başta zamanımızın imamı Hz İmam Mehdi (a.c.f) olmak üzere İslam İnkilabı Rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamaneî’ye, tüm sevenlerine, özellikle de taklit merciilerine, Kum İlim Havzalarına ve Merhum’un dava arkadaşlarına ve değerli evlatları ile geride kalan tüm yakınlarına başsağlığı diler, Yüce Allah’tan yolundan ayrılmadığı Ehlibeyt ile haşretmesini niyaz ederiz.
Ruhu şad, yolu daim olsun. Ümmetin başı sağ olsun.
01 Şubat 2022
Caferi Alimler Birliği (Câbir)
  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz