Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; news_yandex_ru has a deprecated constructor in /home/cafe6707/public_html/wp-content/plugins/news-yandex-ru/news-yandex-ru.php on line 17
Suudilerin Siyonist İsrail Aşkı | caferiâlimler
Congratulations, you just completed Horizontal Scrolling Announcement plugin installation.
CABİR’DEN TAZİYE MESAJI

CABİR’DEN TAZİYE MESAJI

İstanbul Halkalı’da yüzbinler Hz. Hüseyin’e (a.s) Lebbeyk Dedi

İstanbul Halkalı’da yüzbinler Hz. Hüseyin’e (a.s) Lebbeyk Dedi

Gadir-i Hum Bayramı Halkalı’da Coşkuyla Kutlandı

Gadir-i Hum Bayramı Halkalı’da Coşkuyla Kutlandı

GADİR-İ HUM PROGRAMINA DAVET

GADİR-İ HUM PROGRAMINA DAVET

CAMİİ AÇILIŞINA DAVET

CAMİİ AÇILIŞINA DAVET

Suudilerin Siyonist İsrail Aşkı
Suudilerin Siyonist İsrail Aşkı

Alman basını, Suudi Arabistan ile İsrail’in bölgede İran diye ortak bir düşmana karşı gizli ilişkilerini güçlendirmekte olduğunu duyurdu.

Alman Henedlzbalat Gazetesinde yer alan bir yazıda; Ortadoğu’da İsrail ile Suudi Arabistan’ın diplomatik ilişkileri olmamasına rağmen iki farklı ortak olduğunu belirterek, ABD’nin bölgedeki iki önemi müttefiki olan İsrail ile Suudi Arabistan’ın bölgede İran’ı bir numaralı düşman olarak görüp, İran’ın bölgede artan gücünden endişeli oldukları için Tahran’a karşı koyma niyetinde olduklarını kaydetti.

Gazete; Riyad ve Tel-Aviv’deki uzmanların İsrail ile Sudi Arabistan’ın gizli işbirliğinin gelecek yılda daha yoğunlaşabileceğini, bununla birlikte Riyad’ın Tel-Aviv ile münasebetlerini normalleştirme konusunda temkinli davrandığını belirtti.

Gazete devamında şöyle yazdı: Askeri olarak da her iki ülkenin işbirliğini iyileşmiştir. Riyad’daki Avrupalı bir silah satıcısı İsrail silahlarının alımını incelemektedir. Ayrıca Riyad, Yemen’in füzeli saldırılarını önlemek için İsrail’in Demir Kubbe denen savunma sistemini konuşlandırmaya ve tank zırhı olarak bilinin İsrail yapımı APS sistemlerini almaya isteklidir.”

Söz konusu Alman gazetesi ayrıca; İsrail ve Suudi Arabistan’ın güvenlik servislerinin işbirliğinin iyileştiğine dikkat çekerek, uzmanlardan naklen Riyad ile Tel-Aviv’ın casusluk alanında işbirliği yaptığını vurguladı.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz