Uluslararası Dünya Kudüs Günü

Uluslararası Dünya Kudüs Günü

Kadr’in Bilindiği Kadir Gecesi

Kadr’in Bilindiği Kadir Gecesi

KADİR GECESİ AMELLERİ

KADİR GECESİ AMELLERİ

CÂBİR’DEN FİTRE ZEKÂTI AÇIKLAMASI

CÂBİR’DEN FİTRE ZEKÂTI AÇIKLAMASI

PEYGAMBER EFENDİMİZİN RAMAZAN AYI İLE İLGİLİ HUTBESİ

PEYGAMBER EFENDİMİZİN RAMAZAN AYI İLE İLGİLİ HUTBESİ

Suudiler=Abd Hiç Farkları Yok
Suudiler=Abd Hiç Farkları Yok

Suudi Dışişleri Bakanı, ülkesinin İran ile mücadele ve terörizmi sonlandırma konusunda Amerika’nın görüşünü onayladığını söyledi. Suudi Dışişleri Bakanı Donlad Trump’ın bu ülkeye gerçekleştireceği ziyaret öncesinde düzenlenen basın toplantısında, Amerika ve Arabistan arasında stratejik ilişkiler bulunduğunu söyledi. Adil El-Cübeyr şu ifadelerde bulundu: ‘Amerika ve Arabistan, özellikle Suriye ve Yemen olmak üzere bazı bölgesel konularda hemfikirdir. Körfez […]

Suudi Dışişleri Bakanı, ülkesinin İran ile mücadele ve terörizmi sonlandırma konusunda Amerika’nın görüşünü onayladığını söyledi.

Suudi Dışişleri Bakanı Donlad Trump’ın bu ülkeye gerçekleştireceği ziyaret öncesinde düzenlenen basın toplantısında, Amerika ve Arabistan arasında stratejik ilişkiler bulunduğunu söyledi.

Adil El-Cübeyr şu ifadelerde bulundu: ‘Amerika ve Arabistan, özellikle Suriye ve Yemen olmak üzere bazı bölgesel konularda hemfikirdir.

Körfez Arap ülkeleri ve Amerika arasındaki toplantı, Riyad ve Washington ve Körfez ülkeleri arasındaki ilişkileri güçlendirecektir.

Arabistan, terörizmi sonlandırma ve İran ile mücadele etme konusunda Arabistan’ın görüşünü onaylamaktadır.

Arabistan, Amerika hükümeti ile bu ülkenin dünyadaki rolü hakkında da hemfikirdir.

Donld Trump’ın Arabistan’a ziyareti, Araplar ve batı arasında terörizme karşı iş birliği için bir temel olacaktır.

Arap-Amerika toplantısı, tarihi ve kendi alanında benzeri görülmemiş bir toplantıdır. Bu toplantı, olumlu görüşmelerin başlaması için açık bir işarettir.

Arabistan Veliaht Yardımcısının Washington’a ziyareti başarılı bir ziyaretti ve Trump’In Riyad’a ziyaretinin önünü açtı.

Trump, Arabistan Veliaht Yardımcısı ile görüşmesinde, İran’ın Nükleer Anlaşmaya bağlı kalması gerektiğini vurguladı.

Washington, İran’ın Nükleer Anlaşmadan sonra nükleer silah elde edemeyeceğinin güvencesini verdi.

55’den fazla İslam ülkesi, Filistin ve İsrail arasındaki çatışmaları sonlandırmak için Arap barış planını desteklemektedir.

Ortadoğu’daki krizlerin çözümü için klasik çözüm yolları ve bakış açılarının dışında bir yola ihtiyacı vardır.’

El-Cübeyr, İran seçimleri hakkında ise şunları söyledi: ‘İran Cumhurbaşkanlığı seçimleri iç bir meseledir ve bizimle bir ilgisi yoktur.’

Suudi Dışişleri Bakanı, “Biz İran’ın tutumuna bakıyoruz” ifadesinde bulunarak, İran’ın bazı ülkelere silah gönderdiğini ve bazı bölge ülkelerinin iç işlerine müdahale ettiğini söyledi.

El-Cübeyr, Suriye’ye karşı da açıklamalarda bulunarak şu iddialarda bulundu: ‘Esad, 500 bin kişiyi öldürdükten ve 12 milyon kişiyi mülteci yaptıktan sonra, Suriye hükümetinde hiçbir geleceğe sahip değildir.’

Arabistan Dışişleri Bakanı ayrıca, Riyad toplantısına katılacak olan liderlerin, radikalizmle mücadele merkezi açacaklarını söyledi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz