Hz. İmam Ali (aleyhisselam): “Allah, sizi boş yere yaratmamış, başıboş bırakmamış, sapkınlığa ve körlüğe terk etmemiştir.” ..
ZEYTİNBURNU’NDA KUTLU DOĞUM PROGRAMI

ZEYTİNBURNU’NDA KUTLU DOĞUM PROGRAMI

CABİR’DEN ZHGM’YE GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

CABİR’DEN ZHGM’YE GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

GENÇLİK LİDERİYLE BULUŞTU

GENÇLİK LİDERİYLE BULUŞTU

KUTLU DOĞUM VE VAHDET HAFTASI

KUTLU DOĞUM VE VAHDET HAFTASI

CÂBİR’DEN AFGANİSTAN’DAKİ CUMA SALDIRISINA TAZİYE VE KINAMA

CÂBİR’DEN AFGANİSTAN’DAKİ CUMA SALDIRISINA TAZİYE VE KINAMA

Suudiler, Yemen Bataklığına Pakistan’ı da Çekme Peşinde
Suudiler, Yemen Bataklığına Pakistan’ı da Çekme Peşinde

Arabistan, Pakistan hükumetinden, Suudi güvenlik güçlerine destek vermeleri amacıyla asker göndermesini istedi. Riyad’ın bu isteği resmi makamların ve halkın büyük tepkisine neden oldu çünkü Arabistan’ın Pakistan askerini Yemen savaşında kullanılmasından korkuyorlar.

El-Menar muhabiri Ruhu-l Abbas Hüseyin, Pakistan’ın başkenti İslamabad’dan aktardığı haberde şu ifadeleri kullandı: Arabistan bir kez daha Pakistan’ı Yemen savaşına çekmeye çalışıyor.

Riyad’ın talep ettiği ek asker Pakistan halkının büyük tepkisine neden oldu. Pakistan parlamentosu Pakistanlı askerlerin bilgi verilmeksizin gönderilmesini kınadı ve savunma bakanını resmi olarak bu isteğin kaynağını ve bu askerlere verilen görevin ne olduğunu açıklaması için parlamentoya çağırdı.

Pakistanlı milletvekili Kamil Ali ise konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu: Bizim itirazımızın asıl nedeni şudur; meclis böyle bir kararın dışında bırakılmıştır ancak savunma bakanı Pakistan askerinin Arabistan’da sadece güvenlik ve askeri konularda yapılan anlaşmalar gereğince eğitim amaçlı bulunacağını belirtiyor. Biz daha önce ülkemiz dışında hiçbir savaşa katılmadık.

Uluslararası ve Arap haber ajansları, Pakistan askerlerinin Arabistan’a gitmesini bir propaganda aracı olarak kullandılar ve bunu Suudi Arabistan’ın Yemen’e müdahalesine katkı sağlaması için siyasi bir araç olarak gösteriyorlar. Ancak Pakistanlılar asıl amacın farklı olduğunu düşünüyor.

Şuan Pakistan’da on binlerce Suudi asker eğitiliyor

Öte yandan bir online haber sitesi Anadolu haber ajansına dayandırdığı haberinde; on binlerce Suudi askerin şuan Pakistan’da eğitim gördüğünü yazdı. Pakistan hükumeti, Pazartesi günü on bin Suudi askerin bu ülkede eğitim görmekte olduğunu açıkladı. Öyle ki, Pakistan Savunma Bakanı tarafından yapılan açıklamaya göre; Pakistan Arabistan’a bin asker gönderecek. Pakistan Savunma Bakanı konunun ayrıntılarına ilişkin herhangi bir açıklamada bulunmadı.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz