Hz. İmam Ali (aleyhisselam): “Allah, sizi boş yere yaratmamış, başıboş bırakmamış, sapkınlığa ve körlüğe terk etmemiştir.” ..
ZEYTİNBURNU’NDA KUTLU DOĞUM PROGRAMI

ZEYTİNBURNU’NDA KUTLU DOĞUM PROGRAMI

CABİR’DEN ZHGM’YE GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

CABİR’DEN ZHGM’YE GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

GENÇLİK LİDERİYLE BULUŞTU

GENÇLİK LİDERİYLE BULUŞTU

KUTLU DOĞUM VE VAHDET HAFTASI

KUTLU DOĞUM VE VAHDET HAFTASI

CÂBİR’DEN AFGANİSTAN’DAKİ CUMA SALDIRISINA TAZİYE VE KINAMA

CÂBİR’DEN AFGANİSTAN’DAKİ CUMA SALDIRISINA TAZİYE VE KINAMA

Suudi Arabistan’da demokrasi sorusu 19 saniye dondurdu
Suudi Arabistan’da demokrasi sorusu 19 saniye dondurdu

ABD Dışişleri yetkilisi, basın toplantısında belki de hayatının en zor anlarını yaşadı. Suudi Arabistan’dan İran’daki seçimleri eleştiren Dışişleri Bakanı Tillerson’ın sözlerini hatırlatan bir gazeteci, “Peki Suudi Arabistan’ın demokrasiye bağlılığını nasıl değerlendiriyorsunuz?” deyince Stuart Jones ne diyeceğini bilemedi. ABD Başkanı Donald Trump’ın ilk yurt dışı gezisi hakkında yapılan bir basın toplantısında gelen bir soru karşısında dışişleri […]

ABD Dışişleri yetkilisi, basın toplantısında belki de hayatının en zor anlarını yaşadı. Suudi Arabistan’dan İran’daki seçimleri eleştiren Dışişleri Bakanı Tillerson’ın sözlerini hatırlatan bir gazeteci, “Peki Suudi Arabistan’ın demokrasiye bağlılığını nasıl değerlendiriyorsunuz?” deyince Stuart Jones ne diyeceğini bilemedi.

ABD Başkanı Donald Trump’ın ilk yurt dışı gezisi hakkında yapılan bir basın toplantısında gelen bir soru karşısında dışişleri yetkilisi çok zor anlar yaşadı.

Stuart Jones isimli Dışişleri Bakanlığı çalışanının yaklaşık 20 saniye süresince donmasına yol açan soru şu şekildeydi:

“Siz Suudi arabistan’dayken Dışişleri Bakanı (Rex Tillerson), İran’daki seçimlerin düzenlenişini ve bu ülkenin demokrasi geçmişini eleştirdi. Bu açıklamaları Suudi yetkililerle yan yana iken yaptı. Peki Suudi Arabistan’ın demokrasiye bağlılığını nasıl değerlendiriyorsunuz? Ve Trump yönetimi, demokrasinin radikalizm karşısında bir emniyet hattı görevi gördüğünü düşünüyor musunuz?”

Jones bu soru karşısında tam 19 saniye süresince duraklaması sosyal medyada en çok paylaşılanlar arasında girdi. Bir Twitter kullanıcısı bunu izlediği ‘en acı verici 19 saniye’ olarak tanımladı.

Dışişleri yetkilisi Jones, uzun süre donduktan sonra soruyu “Sanırım bu toplantı için söyleyebileceğimiz şey Suudi ortaklarımızla önemli bir ilerleme elde edebilirdik. Hem radikalleşme konusunda ciddi adımlar atma anlamında hem de… Aynı zamanda radikalleşmeyle mücadele edecek mekanizmalar oluşturma konusunda” sözleriyle yanıtladı.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz