Congratulations, you just completed Horizontal Scrolling Announcement plugin installation.
Gadir-i Hum Bayramı Halkalı’da Coşkuyla Kutlandı

Gadir-i Hum Bayramı Halkalı’da Coşkuyla Kutlandı

GADİR-İ HUM PROGRAMINA DAVET

GADİR-İ HUM PROGRAMINA DAVET

CAMİİ AÇILIŞINA DAVET

CAMİİ AÇILIŞINA DAVET

Özgündüz Iğdır’ın Aralık ilçesindeki açılışlara katıldı

Özgündüz Iğdır’ın Aralık ilçesindeki açılışlara katıldı

Vefat Eden Alimlerimiz Mezarları Başında Anıldı

Vefat Eden Alimlerimiz Mezarları Başında Anıldı

Suud rejiminin bölgede yıkıcı girişimleri
Suud rejiminin bölgede yıkıcı girişimleri

Geçen hafta Suud rejimi prenslerinden Abdullah Bin Sultan yayınladığı bir görüntülü mesajda, Türkiye mallarına boykot uygulanması gerektiğini savundu. Suudi Prensin söz konusu mesajı Sosyal medya kullancılarının yoğun tepkisiyle karşılaştı

Radyomuza demeç veren Yeşil Iğdır gazetesi başeditörü Cebbar Şiktaş, Suud rejiminin bölgesel siyasetlerine dikkat çekerek, “Suud rejiminin davranışları ve siyasetleri, bu rejimin mahiyetinden kaynaklanıyor. Gerçekte bu rejimin varlığı sayesinde IŞİD gibi terörist gruplar insanlık karşıtı cinayetlere imza atıyorlar. Bana göre Suud rejiminin adı duyulduğu zaman, bu rejimi bir Müslüman ülke olarak addetmemeliyiz. Bunların İslam ve insaniyetle herhangi bir ilgisi yoktur. Gerçekte Al-i Suud başından beri Amerika ve Siyonist rejimin bölgedeki piyonuydu. Bu özellikler onların birbirine yakınlaşmasını sağlamıştır.”diye kaydetti.

Cemal Kaşıkçı cinayetinin Türkiye ve Suud rejimi arasındaki ilişkilerde bir dönüm noktası sayıldığını kaydeden Şiktaş, şöyle dedi: Türkiye Suud rejiminin Kaşıkçı cinayetini dünya kamuoyuna duyurduğundan beri, Suud rejimi Türkiye’ye yönelik hasmane bir tutum izlemeye başladı. Şimdi ise Suud rejimi Amerika’nın istekleri doğrultusunda adım atmaktadır. Gerçekte Suudi prensin Türk mallarının boykot edilmesi yönündeki açıklamaları pek de önemli değildir, ancak bu açıklamalar, Amerika’nın izlediği siyasetler doğrultusunda olması bakımından manidardır. Bu girişim ise Suud rejiminin Amerika’nın uşağı olduğu gerçeğinin bir başka kanıtıdır.

Suud rejiminin Amerika ve siyonist rejimin uşağı olduğunu kaydeden Şiktaş, “Suudilerin uşaklığının en bariz göstergesi, onların İran ile düşmanlığıdır. Bazıları Suudilerin İran ile düşmanlığının mezhep faklılığından kaynaklandığını düşünmektedir, ancak gerçekte bu husus Al-i Suud için bir bahanedir. Suudilerin Türk mallarının boykot edilmesi yönündeki son girişimleri de madalyonun diğer yüzüdür. Gerçekte Suudiler bölgede Vahabiliği yayma hedefini güdüyor.”ifadesini kullandı.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz