Uluslararası Dünya Kudüs Günü

Uluslararası Dünya Kudüs Günü

Kadr’in Bilindiği Kadir Gecesi

Kadr’in Bilindiği Kadir Gecesi

KADİR GECESİ AMELLERİ

KADİR GECESİ AMELLERİ

CÂBİR’DEN FİTRE ZEKÂTI AÇIKLAMASI

CÂBİR’DEN FİTRE ZEKÂTI AÇIKLAMASI

PEYGAMBER EFENDİMİZİN RAMAZAN AYI İLE İLGİLİ HUTBESİ

PEYGAMBER EFENDİMİZİN RAMAZAN AYI İLE İLGİLİ HUTBESİ

SUBHANÎ’DEN CÂBİR’E ZİYARET
SUBHANÎ’DEN CÂBİR’E ZİYARET

İmamet Araştırma Vakfı Başkanı ve Kum İlimler Havzası üstatlarından Muhammed Taki Subhanî ile el-Beyan müessesesi başkanı Dr. Hasan Abdipur ve el-Mustafa üniversitesi öğrenci kabul sorumlusu Muhammed Karaduman 13 Ocak Perşembe günü Caferi Alimler Birliğini ziyaret etti.   Câbir yönetimi konuklarını kahvaltıda ağırladı, daha sonra yönetim kurulu adına kısa bir konuşma yapan Câbir başkanı Seyyid Seccad […]

İmamet Araştırma Vakfı Başkanı ve Kum İlimler Havzası üstatlarından Muhammed Taki Subhanî ile el-Beyan müessesesi başkanı Dr. Hasan Abdipur ve el-Mustafa üniversitesi öğrenci kabul sorumlusu Muhammed Karaduman 13 Ocak Perşembe günü Caferi Alimler Birliğini ziyaret etti.

 

Câbir yönetimi konuklarını kahvaltıda ağırladı, daha sonra yönetim kurulu adına kısa bir konuşma yapan Câbir başkanı Seyyid Seccad Karakuş konuklarına hoşgeldiniz diyerek bu nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

 

Seyyid Seccad Karakuş konuşmasında Câbir’in kuruluşu ve faaliyetleri hakkında bilgi vererek şöyle dedi; Türkiye Caferileri Lideri Hüccet-ül İslam sayın Selahattin Özgündüz sayesinde Zeynebiye Hareketi oluştu. Türkiye Cumhuriyetinde Şialık tanındı, Türk halkı AŞURAYI tanıdı ve öğrendi ki elhamdülillah her yıl yüz binlerce insan Evrensel Aşura Merasimine katılım sağlamaktadır ve her yıl katılım daha da çoğalmaktadır.

 

Karakuş Câbir’in ana çizgisinin Müslümanların vahdeti olduğuna işaret ederek “Ülkemizdeki Şia, Sünni ve Aleviler ile sağlanan samimi ve yakın ilişkiler sayesinde, Türkiye’de Ehlibeyt mektebine olan eğilimin arttığını belirtti. Türkiye diğer İslam ülkelerine nazaran Şia, Ehl-i Sünnet ve Aleviler arasında vahdetin sağlandığı ender ülkelerdendir.” dedi.

 

Câbir başkanı Karakuş’un konuşmalarının ardından tavsiyelerde bulunan İmamet Araştırma Vakfı Başkanı Muhammed Taki Sûbhanî “Sıcak ve Samimi karşılamanızdan dolayı şahsınıza ve yönetim kurulu arkadaşlarınıza içtenlikle teşekkür ederim. Bugün siz değerli dostların arasında olmaktan mutlu ve gururluyum. Bizler Zeynebiye ile gurur duyuyoruz, ziraki Zeynebiye Hareketi başarılması çok zor olan şeyleri başararak Aşura gibi önemli bir olayı Cami dışına taşıyarak medya vasıtasıyla Türkiye’de tanınmasına vesile olmuştur, bunun kendisi en büyük bir başarıdır. Camilerinizdeki Kur’an eğitimi, Ehl-i Beyt mektebini doğru tebliğ ederek bu alanda kitapların yayınlanması, gençlerle içlidışlı olmak, sizlerin Aşuradaki yüzbinleri bir araya toplamanızın bir göstergesidir.

 

Elhamdülillah Câbir bu alanlarda oldukça faydalı ve etkili çalışmalar yapıyor. Biz bu faaliyetleri hep duyuyorduk, bugün bunlara yakından şahit olmak bizi ziyadesiyle mutlu etti.” dedi.

 

Toplantı Zeynebiye Camii ve Kültür Merkezi’nin bir an önce tamamlanarak faaliyete geçmesi için temenni ve duaların ardından son buldu.

 

Toplantıya Câbir başkanı yanı sıra başkan yardımcıları İbrahim Şeren, Hüseyin Çaça, Sekreter Ali Koç ve Sayman Ehet Talan katıldılar.

 

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz