Caferi Âlimler Birliğinden (Câbir) Kamuoyuna Duyuru

Caferi Âlimler Birliğinden (Câbir) Kamuoyuna Duyuru

Kerbela’nın küçük şehidi  Hz. Ali Asker

Kerbela’nın küçük şehidi Hz. Ali Asker

Dünya Ali Asker Günü

Dünya Ali Asker Günü

Yerlikaya’dan Özgündüz’e Ziyaret

Yerlikaya’dan Özgündüz’e Ziyaret

Afrika’da Lebbeyk Ya Hüseyin Nidası

Afrika’da Lebbeyk Ya Hüseyin Nidası

Siz Müslüman Olamazsınız!
Siz Müslüman Olamazsınız!

Geçtiğimiz günlerde, Çarşamba gecesi kutlanan, Kuran’ın Hazreti Muhammed’e indirilmeye başlandığı gece olarak Müslümanlarca çok kutsal sayılan Kadir gecesi için IŞİD’in saldırı çağrısında bulunması güvenlik güçlerini harekete geçirdi.

 

Terör örgütü IŞİD, ramazan ayı boyunca saldırı çağrılarını hızlandırdı. Birkaç gün önce Ramazan’ın en kutsal gecesi olan Kadir Gecesinde saldırı çağrısında bulunan terör örgütü için dünya çapında güvenlik güçleri harekete geçiyor.

Dünya çapında güvenlik kuvvetleri bu hafta daha dikkatli davranıyor. Geçtiğimiz günlerde, Çarşamba gecesi kutlanan, Kuran’ın Hazreti Muhammed’e indirilmeye başlandığı gece olarak Müslümanlarca çok kutsal sayılan Kadir gecesi için IŞİD’in saldırı çağrısında bulunması güvenlik güçlerini harekete geçirdi.

 

Fox News’un haberine göre, Müslümanların büyük çoğunluğu bu vesileyle bağışlanmak adına dua etmek için en iyi zaman olduğunu düşünse de, IŞİD gibi gruplar bunu, acımasız şiddet eylemlerini başlatma tarihi olarak kullanıyor.

Geçen yıl, Kadir Gecesi 2 Temmuz’a geldiğinde, IŞİD tarafından “inanmayan herkese felaket” adında geniş çaplı bir mesaj yayınlandı ve o gece ölümcül terör saldırıları aniden yükselmeye başladı.

 

IŞİD’liler Bangladeş’teki Dakka’da restorana girdi ve Kuran’dan ezbere ayet okumamaları nedeniyle 20 kişiyi öldürdüler. Aynı gün, IŞİD militanları, popüler bir Bağdat alışveriş bölgesinde büyük bir bomba yüklü kamyonu infilak ettirerek en az 200 kişiyi öldürdü.

 

Ayrıca IŞİD yanlılarının Londra’daki cami saldırısının ardından Telegram adlı şifreli yazılım üzerinden müslümanlara “Uyan, savaş başlıyor” şeklinde mesajlarla çağrıda bulundukları söyleniyor.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz