Hz. İmam Ali (aleyhisselam): “Allah, sizi boş yere yaratmamış, başıboş bırakmamış, sapkınlığa ve körlüğe terk etmemiştir.” ..
ZEYTİNBURNU’NDA KUTLU DOĞUM PROGRAMI

ZEYTİNBURNU’NDA KUTLU DOĞUM PROGRAMI

CABİR’DEN ZHGM’YE GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

CABİR’DEN ZHGM’YE GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

GENÇLİK LİDERİYLE BULUŞTU

GENÇLİK LİDERİYLE BULUŞTU

KUTLU DOĞUM VE VAHDET HAFTASI

KUTLU DOĞUM VE VAHDET HAFTASI

CÂBİR’DEN AFGANİSTAN’DAKİ CUMA SALDIRISINA TAZİYE VE KINAMA

CÂBİR’DEN AFGANİSTAN’DAKİ CUMA SALDIRISINA TAZİYE VE KINAMA

Siz Müslüman Olamazsınız!
Siz Müslüman Olamazsınız!

Geçtiğimiz günlerde, Çarşamba gecesi kutlanan, Kuran’ın Hazreti Muhammed’e indirilmeye başlandığı gece olarak Müslümanlarca çok kutsal sayılan Kadir gecesi için IŞİD’in saldırı çağrısında bulunması güvenlik güçlerini harekete geçirdi.

 

Terör örgütü IŞİD, ramazan ayı boyunca saldırı çağrılarını hızlandırdı. Birkaç gün önce Ramazan’ın en kutsal gecesi olan Kadir Gecesinde saldırı çağrısında bulunan terör örgütü için dünya çapında güvenlik güçleri harekete geçiyor.

Dünya çapında güvenlik kuvvetleri bu hafta daha dikkatli davranıyor. Geçtiğimiz günlerde, Çarşamba gecesi kutlanan, Kuran’ın Hazreti Muhammed’e indirilmeye başlandığı gece olarak Müslümanlarca çok kutsal sayılan Kadir gecesi için IŞİD’in saldırı çağrısında bulunması güvenlik güçlerini harekete geçirdi.

 

Fox News’un haberine göre, Müslümanların büyük çoğunluğu bu vesileyle bağışlanmak adına dua etmek için en iyi zaman olduğunu düşünse de, IŞİD gibi gruplar bunu, acımasız şiddet eylemlerini başlatma tarihi olarak kullanıyor.

Geçen yıl, Kadir Gecesi 2 Temmuz’a geldiğinde, IŞİD tarafından “inanmayan herkese felaket” adında geniş çaplı bir mesaj yayınlandı ve o gece ölümcül terör saldırıları aniden yükselmeye başladı.

 

IŞİD’liler Bangladeş’teki Dakka’da restorana girdi ve Kuran’dan ezbere ayet okumamaları nedeniyle 20 kişiyi öldürdüler. Aynı gün, IŞİD militanları, popüler bir Bağdat alışveriş bölgesinde büyük bir bomba yüklü kamyonu infilak ettirerek en az 200 kişiyi öldürdü.

 

Ayrıca IŞİD yanlılarının Londra’daki cami saldırısının ardından Telegram adlı şifreli yazılım üzerinden müslümanlara “Uyan, savaş başlıyor” şeklinde mesajlarla çağrıda bulundukları söyleniyor.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz