Congratulations, you just completed Horizontal Scrolling Announcement plugin installation.
Gadir-i Hum Bayramı Halkalı’da Coşkuyla Kutlandı

Gadir-i Hum Bayramı Halkalı’da Coşkuyla Kutlandı

GADİR-İ HUM PROGRAMINA DAVET

GADİR-İ HUM PROGRAMINA DAVET

CAMİİ AÇILIŞINA DAVET

CAMİİ AÇILIŞINA DAVET

Özgündüz Iğdır’ın Aralık ilçesindeki açılışlara katıldı

Özgündüz Iğdır’ın Aralık ilçesindeki açılışlara katıldı

Vefat Eden Alimlerimiz Mezarları Başında Anıldı

Vefat Eden Alimlerimiz Mezarları Başında Anıldı

Siyonist Meclis Ezan Yasağını Onayladı
Siyonist Meclis Ezan Yasağını Onayladı

işgalini dünyanın tepkisine rağmen sürdüren siyonist İsrail, Ezanın gece 23.00 ile Sabah 07.00 saatleri arasında hoparlörle  okunmasına yasak getiren tasarıyı kabul etti. Knesset’te yapılan oylamada 55 milletvekili  “evet” oyu kullanırken, 48 milletvekili tasarıya karşı oy verdi. Knesset’teki Arap milletvekilleri, oylama sonucunun açıklanmasıyla  birlikte tekbir getirerek tepkilerini ortaya koydu. Oylamanın ardından kürsüye çıkan Arap milletvekili Ahmed […]

işgalini dünyanın tepkisine rağmen sürdüren siyonist İsrail, Ezanın gece 23.00 ile Sabah 07.00 saatleri arasında hoparlörle  okunmasına yasak getiren tasarıyı kabul etti. Knesset’te yapılan oylamada 55 milletvekili  “evet” oyu kullanırken, 48 milletvekili tasarıya karşı oy verdi.
Knesset’teki Arap milletvekilleri, oylama sonucunun açıklanmasıyla  birlikte tekbir getirerek tepkilerini ortaya koydu.
Oylamanın ardından kürsüye çıkan Arap milletvekili Ahmed Tiybi, “Ezan  namaz çağrısıdır. Netanyahu ve onun aşırı sağcı  destekçilerine rağmen bu topraklarda yankılanacaktır.” dedi.
Tasarının yasalaşması ve uygulamaya geçirilmesi için Knesset’te iki  ayrı oturumda daha kabul edilmesi gerekiyor.
EZAN YASAĞI
Kamuoyunda “ezan yasağı” olarak adlandırılan kanun tasarısı “beş vakit  ezanı kapsayacak” şekilde geçen aylarda da gündeme gelmiş ancak İsrailli  siyasetçiler, Yahudilerin Kutsal Cumartesi (Şabat) günlerinde ve diğer bazı  ritüellerinde çaldıkları şofarın da yasaklanma riski nedeniyle tasarıya karşı  çıkmıştı.
Bunun üzerine, işgalci İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, İsrailli  siyasetçilerin bu kaygısını giderecek şekilde yasanın yeniden düzenlenmesi için  çalışma başlatmıştı.
Söz konusu yasa tasarısı Netanyahu’nun talimatı doğrultusunda, ezanın  23.00 ile 07.00 saatleri arasında hoparlörlerden okunmasını yasaklayacak şekilde  yeniden düzenlendi.
Tasarının yasalaşarak yürürlüğe girmesi halinde “sabah ezanının  hoparlörlerden okunması yasağına” uymayan camiler hakkında, bin 200 ila 2 bin 600  dolara varan para cezaları verilebileceği belirtiliyor.
  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz