Uluslararası Dünya Kudüs Günü

Uluslararası Dünya Kudüs Günü

Kadr’in Bilindiği Kadir Gecesi

Kadr’in Bilindiği Kadir Gecesi

KADİR GECESİ AMELLERİ

KADİR GECESİ AMELLERİ

CÂBİR’DEN FİTRE ZEKÂTI AÇIKLAMASI

CÂBİR’DEN FİTRE ZEKÂTI AÇIKLAMASI

PEYGAMBER EFENDİMİZİN RAMAZAN AYI İLE İLGİLİ HUTBESİ

PEYGAMBER EFENDİMİZİN RAMAZAN AYI İLE İLGİLİ HUTBESİ

Sırada Pakistan Var!
Sırada Pakistan Var!

Son günlerde ABD’nin Afganistan politikasını gözden geçiren ve yeniden değerlendiren Donald Trump yönetiminin, Pakistan’a yönelik yaklaşımını sertleştireceği iddia edildi.

Katar’ı terörist ilan ederek körfez’i karıştıran Trump, bu kez Pakistan’ı hedef alacak.

ABD’nin 16 yıllık Afganistan stratejisini yeniden gözden geçiren Trump yönetiminin, Pakistan’a olan yaklaşımını sertleştirme kararı aldığı öne sürüldü. Körfez’den sonra Asya’nın da karışmasından endişe ediliyor.

Son günlerde ABD’nin  Afganistan politikasını gözden geçiren ve yeniden değerlendiren  Donald Trump yönetiminin,  Pakistan’a yönelik yaklaşımını sertleştireceği iddia edildi.

TRUMP SERT ÖNLEMLER ALMAYA KARAR VERDİ

Reuters’ın haberine göre,  Pakistan merkezli militanların komşu  Afganistan’da gerçekleştirdikleri saldırıları değerlendiren Trump yönetimi, konuyla ilgili sert önlemler almaya karar verdi.

ABD, ÜLKEDEKİ SALDIRILARI GENİŞLETECEK

Beyaz Saray’ın  Pakistan’da insansız hava araçlarıyla yapılan saldırıları genişletme,  Pakistan’a yapılan yardımları kısıtlama ve ABD’nin NATO üyesi olmayan önemli müttefik olarak gördüğü ülkeyle diplomatik ilişkilerin seviyesini düşürme gibi bir takım önlemler üzerinde tartıştığı belirtildi.

“TALİBAN, PAKİSTAN’DA GÜVENLİ MAĞARALARDA SAKLANIYOR”

Haberde, ABD’nin  Afganistan’da 16 yıldır sürdürdüğü savaştaki stratejisini değerlendiren Trump yönetiminin, Taliban’ın  Pakistan’daki güvenli mağaralarda saklandığı ve bu yolla  Afganistan’da birçok eylem gerçekleştirdiği sonucuna ulaştığı ifade edildi. Ancak  Beyaz Saray’ın  Pakistan’la ilişkileri kırmak istemediği ve daha geniş bir işbirliği için İslamabad yönetimine olan yaklaşımını değiştireceği bildirildi.

“BUNDAN SONRA AÇIKÇA PAKİSTAN’DAN NE İSTEDİĞİMİZİ SÖYLEYECEĞİZ”

Konuyla ilgili konuşan bir ABD’li yetkili, “Şu ana kadar  Pakistan’la ilgili stratejimizin ne olduğunu hiç açıkça belirtmemiştik. Bundan sonra açık bir şekilde  Pakistan’dan ne istediğimizi söyleyeceğiz.” ifadeleirni kullandı.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz