Uluslararası Dünya Kudüs Günü

Uluslararası Dünya Kudüs Günü

Kadr’in Bilindiği Kadir Gecesi

Kadr’in Bilindiği Kadir Gecesi

KADİR GECESİ AMELLERİ

KADİR GECESİ AMELLERİ

CÂBİR’DEN FİTRE ZEKÂTI AÇIKLAMASI

CÂBİR’DEN FİTRE ZEKÂTI AÇIKLAMASI

PEYGAMBER EFENDİMİZİN RAMAZAN AYI İLE İLGİLİ HUTBESİ

PEYGAMBER EFENDİMİZİN RAMAZAN AYI İLE İLGİLİ HUTBESİ

Sınırda Güvenlik Önlemleri Hızlandı
Sınırda Güvenlik Önlemleri Hızlandı

Suriye’deki iç savaş nedeniyle sınır hattında yaşanabilecek olumsuzlukları bertaraf etmek ve PKK/PYD’li teröristlerden gelebilecek tehditleri sınırlamak amacıyla başlatılan çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Hatay’ın  Yayladağı bölgesinde başlatılan modüler duvar ve akıllı kule çalışmaları tamamlanmak üzere.

BETON BLOKLAR HAZIRLANIYOR

Kilis sınır hattında devam eden çalışmalar kapsamında, yerleştirilen 3 metre genişliğinde 4 metre yüksekliğinde ve 7 ton ağırlığındaki beton bloklar, aynı zamanda bölgenin terör örgütlerinden temizlenmesi ve hudut güvenliğinin artırılmasına da olanak sağlayacak.

3 DİLDE UYARI ANONSU

Bölgeye kurulan 8 metre yüksekliğinde zırhlı kulelere yerleştirilen akıllı silahlar ve otomatik anons sistemiyle de yasa dışı geçişler engellenecek. Yapılması planlanan otomatik anons sistemiyle birinci derece askeri yasak bölgeye giren kişiler İngilizce, Arapça ve Türkçe olarak uyarılacak.

AKILLI KULE ÇALIŞMALARI HIZLANDIRILDI

Sınır güvenliğinin sağlanması amacıyla 911 kilometrelik alanda başlatılan modüler duvar örme ve akıllı kule çalışmaları hızlandırıldı.

Güvenlik duvarı çalışmalarının devam ettiği Türkiye-Suriye sınır hattında bölgedeki güvenlik güçlerinin de önlemlerini artırdığı Halep kentine bağlı  Afrin ilçesinde terör örgütü  PKK’nın  Suriye’deki uzantısı PYD/YPG tarafından bir süre önce asılan Rus ve  Suriye bayrakları halen yerinde duruyor. Silahlı kişilerce nöbet tutulan bölgede aynı zamanda üzerinde radar cihazı olduğu öğrenilen bir araç da bulunuyor.

SINIRA OBÜSLER SEVK EDİLİYOR

Öte yandan Fırat Kalkanı Harekatı ile sınırındaki birliklere takviye olarak gönderilen obüs yüklü tırlar ve mühimmat taşıyan askeri araçlar sınır birliklerine konuşlandırılmaya devam ediyor.

Yetkililer, modüler duvar ve akıllı kule çalışmaların bu ay sonuna kadar tamamlanmasının hedeflendiğini belirtti.

ŞANLIURFA HATTINDA GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

Şanlıurfa’nın  Ceylanpınar, Suruç ve  Akçakale ilçesinde de sınır hattında güvenlik önlemleri çalışmaları sürüyor.

Geçen yıl yapımına başlanan modüler duvar, kule inşa ve yol çalışmaları kapsamında yaklaşık 300 kilometrelik sınır hattı tamamlanma aşamasında.

CEYLANPINAR BÖLGESİNDE YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALINDI

Ceylanpınar ilçesinde 80 kilometrelik alanda 3 metre yüksekliğinde 2 metre genişliğinde modüller duvar çalışmaları ile kule çalışmaları devam ederken, belirli bölgelere ise yaklaşık 8 metre yüksekliğinde akıllı kule inşa ediliyor. Söz konusu kulelerde, makineli silahlar, termal kamera ve anons sistemi bulunuyor.

TEL ABYAD’IN KARŞISINDAKİ AKÇAKALE’DE DE AYNI ÇALIŞMALAR

Terör örgütü PKK/PYD kontrolünde bir süre önce  ABD bayrağının asıldığı  Suriye’nin Tel Abyad ilçesinin karşısında bulunan  Akçakale’de de 85 kilometrelik alanda aynı doğrultuda çalışmalar sürüyor. Yine sınır hattında askeri araçların devriye ve kontrollerinin daha rahat yapılması için başlatılan yol çalışmaların tüm hızıyla devam ediyor.

Suriye’nin Ayn el Arap bölgesinin karşısında bulunan Suruç ile  Birecik ilçesinde de modüler duvar çalışmaları sürüyor.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz