Abdullahiyan, yarın Türkiye’ye gelecek.

Abdullahiyan, yarın Türkiye’ye gelecek.

İran dünyaya duyurdu! ABD’yi endişelendiren adım

İran dünyaya duyurdu! ABD’yi endişelendiren adım

HAYAT PINARI BİLGİ YARIŞMASI SONUÇLARI AÇIKLANDI

HAYAT PINARI BİLGİ YARIŞMASI SONUÇLARI AÇIKLANDI

Ankara-Tel Aviv Hattında Neler oluyor

Ankara-Tel Aviv Hattında Neler oluyor

Hacı Tale Bağırov’un Basın Açıklaması

Hacı Tale Bağırov’un Basın Açıklaması

Silva’dan Biden’e sert tepki
Silva’dan Biden’e sert tepki

‘Afrika’da İnsanlar Açlıktan Ölürken Biden Ukrayna’ya 40 Milyar Dolar Veriyor’ Brezilya’nın eski Devlet Başkanı Lula da Silva, ABD Başkanı Biden’ın Ukrayna’ya yapacağı yardıma sert tepki geldi. Brezilya’nın eski Devlet Başkanı Lula da Silva, ABD Başkanı Biden’ın insanlar Afrika’da açlıktan ölürken Ukrayna’ya silah satın alması için 40 milyar dolar vereceğini belirterek “Bu olamaz” dedi. Brezilya’da devlet […]

‘Afrika’da İnsanlar Açlıktan Ölürken Biden Ukrayna’ya 40 Milyar Dolar Veriyor’

Brezilya’nın eski Devlet Başkanı Lula da Silva, ABD Başkanı Biden’ın Ukrayna’ya yapacağı yardıma sert tepki geldi.

Brezilya’nın eski Devlet Başkanı Lula da Silva, ABD Başkanı Biden’ın insanlar Afrika’da açlıktan ölürken Ukrayna’ya silah satın alması için 40 milyar dolar vereceğini belirterek “Bu olamaz” dedi.

Brezilya’da devlet başkanlığı seçimlerinin öne çıkan isimleri arasında yer alan, solcu İşçi Partisi’nin (PT) adayı Lula da Silva, ABD’nin Rusya’nın özel askeri operasyonunun sürdüğü Ukrayna’ya dönük devasa para yardımlarını eleştirdi.

Ülkenin Porto Alegre kentinde yaptığı konuşmada Lula, “Afrika’da açlıktan ölenlere 1 dolar vermekten hiç bahis açmayan (ABD Başkanı Joe) Biden, Ukrayna’nın silah satın almasına yardım etmek için 40 milyar dolar verecek. Bu olamaz” ifadelerini kullandı.

Lula, “Biden’ın Kiev’e milyarlarca dolarlık silah satışı sözü vermesine rağmen, dünyanın sözde en güçlü ekonomisinin dünyayı bebek maması arayacak duruma getirmesi nasıl mümkün olabilir?” diye konuştu.

Daha önce Lula, Biden’ın Ukrayna ihtilafı konusunda yine eleştirmiş; ABD liderinin bunu engelleyebileceğini, fakat onun yerine Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy’e açık çek vermeyi tercihi ettiğini vurgulamıştı.

ABD Başkan Biden, yakın zamanda Ukrayna için 33 milyar dolar olarak talep etmiş, Temsilciler Meclisi, yardımın miktarını 40 milyar dolara çıkarmış ve paket, Senato tarafından da onaylanmıştı.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz