Caferi Âlimler Birliğinden (Câbir) Kamuoyuna Duyuru

Caferi Âlimler Birliğinden (Câbir) Kamuoyuna Duyuru

Kerbela’nın küçük şehidi  Hz. Ali Asker

Kerbela’nın küçük şehidi Hz. Ali Asker

Dünya Ali Asker Günü

Dünya Ali Asker Günü

Yerlikaya’dan Özgündüz’e Ziyaret

Yerlikaya’dan Özgündüz’e Ziyaret

Afrika’da Lebbeyk Ya Hüseyin Nidası

Afrika’da Lebbeyk Ya Hüseyin Nidası

Salih Türkiye’yi Tehdit Etti
Salih Türkiye’yi Tehdit Etti

Amerika ve Rusya, Afrin’e yönelik Türkiye saldırılarını durdurmaya yardımcı olmamaları halinde, Suriye topraklarının işgal edilmesini engellemek amacı ile bu kenti de Minbeç gibi Suriye ordusuna teslim edeceklerini belirtti.

Suriye Kürt Demokratik Birlik Partisi-PYD, Türkiye hükümetini tehdit ederek, Suriye’de askeri müdahalelerin devam etmesi halinde Halep’in kuzeyinde Afrin kentini Suriye ordusuna teslim edeceğini duyurdu.

El-Kudüs el-Arabi gazetesinin bildirdiğine göre PYD lideri Salih Müslim yaptığı açıklamada,  Amerika ve Rusya, Afrin’e yönelik Türkiye saldırılarını durdurmaya yardımcı olmamaları halinde, Suriye topraklarının işgal edilmesini engellemek amacı ile bu kenti de Minbeç gibi Suriye ordusuna teslim edeceklerini belirtti.

Bu arada Suriyeli muhalif yazar Samir el-Helivi de, Türkiye ve ÖSO güçlerinin Minbeç kentine yaklaştıklarında  PYD’nin Türkiye ordusu tehditlerinden korunmak amacı ile, bölgedeki köyleri Suriye ordusuna teslim ettiğini belirtti. Helivi Amerika’nın güvenilmez olduğuna işaretle, Washington’un bazen Suriyeli Kürtlere yardım ettiğini fakat tüm bu yardımların kendi çıkarları doğrultusunda olduğunu, hedefine ulaşmanın ardından karşı tarafla tüm bağlarını kopardığını söyledi.

Kürtler milli konseyi başkanı İbrahim Boro da daha önce yaptığı açıklamada, Türkiye ordusu saldırısını etkisizleştirmek için Afrin kentinin teslim edilmesi konusunda PYD’nin Şam yönetimi ile görüştüğünü belirtti./

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz