Congratulations, you just completed Horizontal Scrolling Announcement plugin installation.
CABİR’DEN TAZİYE MESAJI

CABİR’DEN TAZİYE MESAJI

İstanbul Halkalı’da yüzbinler Hz. Hüseyin’e (a.s) Lebbeyk Dedi

İstanbul Halkalı’da yüzbinler Hz. Hüseyin’e (a.s) Lebbeyk Dedi

Gadir-i Hum Bayramı Halkalı’da Coşkuyla Kutlandı

Gadir-i Hum Bayramı Halkalı’da Coşkuyla Kutlandı

GADİR-İ HUM PROGRAMINA DAVET

GADİR-İ HUM PROGRAMINA DAVET

CAMİİ AÇILIŞINA DAVET

CAMİİ AÇILIŞINA DAVET

Protestolarda Suudi Parmağı
Protestolarda Suudi Parmağı

El-Vatan Gazetesi: Suudi Arabistan, İran Rejimini devirmek için uluslararası çabaları desteklemede ve aynı zamanda kargaşaların devamında İranlı muhalifleri destekleme konusunda etkili ve gizli bir rol oynamıştır.

Arabistan yöneticilerine yakınlığı ve İran İslam Cumhuriyeti’ne karşıtlığı ile bilinen Kuveyt’in el-Vatan Gazetesi; Suudi Arabistan’ın, Halkın Mücahitleri terör örgütüne olan desteğine ve bu ülkenin liderlerinin bu terörist grubun Paris’teki toplantılarına katılmasına ve aynı zamanda özellikle İran’ın güneyinde yaşayan Arapça konuşan İranlılar olmak üzere etnik grupları kışkırtıcı eylemlerine ve terörle mücadele bahanesiyle İran’a karşı Amerika, İsrail, Suudi Koalisyonu kurma çalışmalarına değinerek, özellikle bu ülkenin veliaht prensi olmak üzere Suudi yetkililerin İran’da yaşanan son olaylardaki rolünü ortaya çıkardı.

Kuveyt’in El-Vatan Gazetesi, Ahmed Budsetur’un kalemiyle yayınladığı yazıda şu ifadelerde bulundu: ‘Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Salman’ın İran’da yaşanan son olaylarda gizli bir şekilde parmağı vardı. Onun şöyle meşhur bir sözü var: “İran rejimi ile savaş çok yakında bu ülkenin içine sürüklenecektir ve bu olay, Amerika’nın iş birliği ile gerçekleşecektir. İran’daki kargaşalarda, Amerika Başkanı Donald Trump’ın twitter dan açık bir şekilde müdahalesine şahit olundu.

Amerika ve Arabistan’ın, birçok Arap ve İslam ülkeleri liderleri ile 24 Mayıs’ta Riyad’da düzenledikleri toplantı, Amerika Başkanı Donlad Trump’ın Arabistan’a gerçekleştirdiği meşhur ziyarette düzenlendi.

Trump’ın ilk yurt dışı ziyareti, İran Rejimine karşı ve terörle mücadele bahanesiyle İslami Arap Koalisyonu oluşturmak amacıyla gerçekleşti.

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Salman da el-Arabia kanalında yayınlanan bir röportajında, İran rejimi ile anlaşamadıklarını söyledi.

Halkın Mücahitleri terör örgütünün birkaç ay önce Suudi Arabistan’ın katılımıyla Paris’te düzenledikleri toplantıya Suudi şehzadelerden Turki Faysal’ın katılması dikkat çekiciydi. Turki Faysal sürekli bu toplantıya katılmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek, ‘Arabistan, Halkın Mücahitleri ile koordinasyon sağlayarak, İranlı muhalifleri destekleme çabasından vazgeçmeyecektir’ ifadesinde bulundu.

Arabistan aynı zamanda İran’ın güneyindeki Arapça konuşan halkı da İran rejimine karşı ayaklanmaları konusunda kışkırtmaktadır.

Suudi Arabistan, İran Rejimini devirmek için uluslararası çabaları desteklemede ve aynı zamanda kargaşaların devamında İranlı muhalifleri destekleme konusunda etkili ve gizli bir rol oynamıştır.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz