Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; news_yandex_ru has a deprecated constructor in /home/cafe6707/public_html/wp-content/plugins/news-yandex-ru/news-yandex-ru.php on line 17
PKK'dan Suudilere Mesaj Var | caferiâlimler
Congratulations, you just completed Horizontal Scrolling Announcement plugin installation.
CAFERİ ALİMLER BİRLİĞİ (CABİR)’DEN KAMUOYUNA RAMAZAN AYI DUYURUSU

CAFERİ ALİMLER BİRLİĞİ (CABİR)’DEN KAMUOYUNA RAMAZAN AYI DUYURUSU

Gazze’de bir Filistin’li daha şehit edildi

Gazze’de bir Filistin’li daha şehit edildi

Gazze Günü; 14 yıl kuşatmanın ardından

Gazze Günü; 14 yıl kuşatmanın ardından

Yemen’de onlarca Suudi işbirlikçi öldürüldü

Yemen’de onlarca Suudi işbirlikçi öldürüldü

Yarın Tahran Cuma Namazı’nı İslam İnkılabı Rehberi kıldıracak

Yarın Tahran Cuma Namazı’nı İslam İnkılabı Rehberi kıldıracak

PKK’dan Suudilere Mesaj Var
PKK’dan Suudilere Mesaj Var

PKK’nın güdümündeki SDK’nın eşbaşkanlığını yürüten İlham Ahmed, Suudi Arabistan merkezli Al Riyadh gazetesine açıklamalarda bulundu.

 

SDK Eş Başkanı İlham Ahmed röportajında Suudi Arabistan, İran ve Suriye’nin, Suriye’de devam eden krize yönelik tutumlarından, Körfez’deki Katar krizine kadar birçok konuya değindi.

Uluslararası jeopolitik güç dengelerini çok iyi çözümlediği gözlemlenen Ahmed’in, bölgesel krizlere ilişkin ABD’nin çıkarlarını muhafaza edecek tutumlar geliştirmeye çabalaması dikkat çekti.

Ahmed, dünyadaki cihatçı terörün ana finansörü ve hamisi olan ‘Suudi Arabistan’ın Suriye’de istikrar açısından önemli bir rol oynadığını’ öne sürerek, Suudilerle işbirliği yapmaya hazır olduklarını söyledi.

SUUDİLERE ÖVGÜ

PKK’nın güdümündeki SDK’nın eşbaşkanlığını yürüten İlham Ahmed, Suudi Arabistan merkezli Al Riyadh gazetesine açıklamalarda bulundu.

Suudi Arabistan’ın Suriye’de istikrar açısından önemli bir rol oynadığını iddia eden Ahmed, Suudi Arabistan’ı işaret ederek “PYD, Suriye’deki çatışmayı sona erdirmek, milliyetçilikten ve mezhepçilikten uzak demokratik bir Suriye inşa etmek için işbirliğine hazırdır” ifadelerini kullandı.

HEDEFİNDE KATAR, İRAN VE SURİYE VARDI

İlham Ahmed, Suudi medya organına verdiği röportajda, Katar ve İran’a yönelik de eleştirilerde bulundu. Al Masdar‘ın haberine göre; Katar’ın Suriye’de terörizmi desteklediğini öne süren Ahmed, “Katar’ın diğer muhalif gruplara destek vermesi, muhalefetin bölünmesine yol açtı ve Suriye’de aşırılık ve terörizmin yayılmasına sebep oldu” dedi.

İran’ın Suriye’deki rolünü de eleştirmeyi ihmal etmeyen Ahmed, “Suriye’de ulusal ve mezhebi projelerin yeri yoktur. Bu yönde herhangi bir çatışmanın Suriye toplumu ve aynı zamanda Suriye rejimi için olumsuz sonuçlar doğuracaktır” dedi.

Suriye hükümetine ilişkin de açıklamada bulunan Ahmed, “Suriye rejimi zamanı 2011’e geri almanın imkansız olduğunu anlamak zorunda” ifadelerini kullandı.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz