Uluslararası Dünya Kudüs Günü

Uluslararası Dünya Kudüs Günü

Kadr’in Bilindiği Kadir Gecesi

Kadr’in Bilindiği Kadir Gecesi

KADİR GECESİ AMELLERİ

KADİR GECESİ AMELLERİ

CÂBİR’DEN FİTRE ZEKÂTI AÇIKLAMASI

CÂBİR’DEN FİTRE ZEKÂTI AÇIKLAMASI

PEYGAMBER EFENDİMİZİN RAMAZAN AYI İLE İLGİLİ HUTBESİ

PEYGAMBER EFENDİMİZİN RAMAZAN AYI İLE İLGİLİ HUTBESİ

Özgündüz’den Gürcistanda ziyaretlerde bulundu
Özgündüz’den Gürcistanda ziyaretlerde bulundu

Gürcistan ziyaretine devam eden Türkiye Caferileri Lideri Selahattin ÖZGÜNDÜZ ve Almanya İslam Alimler Birliği temsilcisi Hacı Muhammed Mucahidi Gürcistan müslümanları idaresinin Şeyhi ve idarenin diğer çalışma arkadaşlaı ilə birlikte bakanlar kurulunda dini meseleler üzerine devlet Devlet kurumunun başkanı Zaza Vaşakmadze və yardımcıları ile görüştüler. Devletin dini kurumunun başkanı misafirlere ülke müslümanlarının sayısı ve genel durumu […]

Gürcistan ziyaretine devam eden Türkiye Caferileri Lideri Selahattin ÖZGÜNDÜZ ve Almanya İslam Alimler Birliği temsilcisi Hacı Muhammed Mucahidi Gürcistan müslümanları idaresinin Şeyhi ve idarenin diğer çalışma arkadaşlaı ilə birlikte bakanlar kurulunda dini meseleler üzerine devlet Devlet kurumunun başkanı Zaza Vaşakmadze və yardımcıları ile görüştüler.
Devletin dini kurumunun başkanı misafirlere ülke müslümanlarının sayısı ve genel durumu hakkında bilgiler verdi. Ülkede ikinci din olan İslam dinine ve onun takipçilerine devletin dikkat ve kaygısının ve desteğinin artması konusunda açıklamalar yapıp, Gürcistan’ın hoşgörü sayesinde dünyaya örnek bir devlet olduğunu belirtti.
Türkiye’nin din rehberi ve Almanya’lı din alimi, ülkenin vatandaşı olan müslümanlara devletin bakışını ve desteğini olumlu değerlendirerek İslam dininin sağlam şekilde yaşanmasının şüphesiz ülkeye sulh, saygı, huzur ve refah getireceğini, gençlerin yanlış yollardan koruyacağını dile getirdiler.
İki günlük ziyaret boyunca Gürcistan halkına, tabiatına ve devletine karşı büyük sevgi duyduklarını ve Gürcistan’dan bu güzel duygularla ayrılacaklarını belirttiler. Ülkedeki din idaresinin şeyhi dini sahada yardımlaşmaya hazır olduklarını dile getirdiler.

Görüşmenin sonunda İmam Ali’nin (a.s.) mübarek veladeti münasebetiyle misafirleri ve ülke vatandaşlarını tebrik eden dini kurumun başkanı Türkiye Caferileri’nin liderine gürcü dilinde Kuran’ı Kerim tercümesini hediye etti. Selahattin ÖZGÜNDÜZ de üzerinde Kuran ayeti yazılı bir tabloyu Dini kurumun başkanına takdim etti.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz