Abdullahiyan, yarın Türkiye’ye gelecek.

Abdullahiyan, yarın Türkiye’ye gelecek.

İran dünyaya duyurdu! ABD’yi endişelendiren adım

İran dünyaya duyurdu! ABD’yi endişelendiren adım

HAYAT PINARI BİLGİ YARIŞMASI SONUÇLARI AÇIKLANDI

HAYAT PINARI BİLGİ YARIŞMASI SONUÇLARI AÇIKLANDI

Ankara-Tel Aviv Hattında Neler oluyor

Ankara-Tel Aviv Hattında Neler oluyor

Hacı Tale Bağırov’un Basın Açıklaması

Hacı Tale Bağırov’un Basın Açıklaması

Özgündüz Iğdır’ın Aralık ilçesindeki açılışlara katıldı
Özgündüz Iğdır’ın Aralık ilçesindeki açılışlara katıldı

Türkiye Caferileri Lideri Hüccet-ül İslam Sayın Selahattin Özgündüz 3 Temmuz Cumartesi günü Iğdır’ın Aralık Belediyesi ilçesinde yapılan açılışlara katıldı. Özgündüz Sırasıyla Hamit Turan, şehit er Erhan Çiyapul adlarının verildiği sokakların kurdale kesimi yapıldıktan sonra Ortaköy mahallesi Taziye ve İmam evi açılışına katıldı. Özgündüz Şehit er Erhan Çiyapul’un annesinin şehidin adına olan sokağın kurdale kesimine katıldığı […]

Türkiye Caferileri Lideri Hüccet-ül İslam Sayın Selahattin Özgündüz 3 Temmuz Cumartesi günü Iğdır’ın Aralık Belediyesi ilçesinde yapılan açılışlara katıldı.
Özgündüz Sırasıyla Hamit Turan, şehit er Erhan Çiyapul adlarının verildiği sokakların kurdale kesimi yapıldıktan sonra Ortaköy mahallesi Taziye ve İmam evi açılışına katıldı.
Özgündüz Şehit er Erhan Çiyapul’un annesinin şehidin adına olan sokağın kurdale kesimine katıldığı haberini alınca yanına giderek şöyle dedi; Şehitlerimiz bizlerin en önemli değerlerimizdir. Saygıyla, şükranla önünüzde eğilerek sizleri selamlıyorum, şehidimizin ruhu şad ve yüce olsun. Rabbim Cennetinde şehitler efendisi dediğimiz Peygamber Efendimiz’in (s.a.a) torunu hz. İmam Hüseyin (a.s) ile beraber etsin. Siz şehit anneleri sayesinde ülkemiz istiklalini elde etmiştir. İyiki varsınız. Rabbim sizlere sağlıklı bir yaşam nasip etsin. Şehit er Çiyapul’un annesi de kısa bir konuşma yaparak şöyle dedi; Türkiye Cumhuriyeti hepimizin vatanı olduğu gibi şehitlerimizde hepimizindir. Şehidimizin adının sokağa verilerek yaşatılması bir anne olarak beni ziyadesiyle sevindirmiş ve mutlu etmiştir. Bundan dolayı başta Iğdır valimiz olmak üzere tüm devlet erkânına, Aralık Belediye Başkanımıza, Türkiye Caferileri liderine ve burada bulunan herkese çok çok teşekkür ederim. Allah hepinizden razı olsun.
Bu kısa konuşmadan sonra Özgündüz’ün önerisiyle şehidin annesinin kurdale kesimiyle birlikte açılış yapılmış oldu.
Kurdale kesiminden sonra Aralığın orta köy mahallesindeki belediye tarafından yapılan “Ortaköy mahallesi Taziye ve İmam evi” açılışı için Ortaköy’e geçildi.
Açılış öncesi şehitler için bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.
Açılış sonrası Aralık Belediye Başkanı kısa bir konuşma yaparak başta Iğdır vali vekili ve Türkiye Caferileri lideri Hüccet-ül İslam sayın Selahattin olmak üzere tüm katılımcılara teşekkür etti.
Türkiye Caferileri lideri Hüccet-ül İslam sayın Selahattin Özgündüz açılış programında kısa bir konuşma yaptı.
Özgündüz konuşmasında şöyle dedi;
Kuranda bir ayet diyor ki Allah bizim yaptıklarımızı, geçmşşlerimizi amellerimizi yazıyor, kayda geçiyor, unutulmuyor bunlar bir kaç şeydir onlardan bir tanesi güzel eserlerdir Camii, yol, okul yapımı gibi bunlar bizler öldükten sonrada devam eden eserlerdir. Diğeri sünnet yani güzel örf, güzel gelenek, güzel töre bunlarda devam ediyor, durmayacaktır, sevapları hep devam edecektir. Bu üç açılışta emeği geçen başta Aralık Belediye başkanımıza, arkadaşlarına ve herkese teşekkür ederim.
Programa Türkiye Caferi Alimler Birliği’nden (Câbir) başkan seyit Seccad Karakuş, başkan yardımcısı Şirali Bayat, sekreter Ali Koç, Câbir Iğdır temsilcisi Behlül Salmanlı ve Cabir üyeleri, Caferider’den Niyazi Şeren, Ahmet Atabey ve Zehraana derneği Iğdır şubesi başkanı ve yönetim kurulu katılım sağladılar.
Program sonunda Aralık Belediye Başkanı Sayın Mustafa Güzelkaya konuklarına öğlen yemeği ikramında bulundu.
Yemekten sonra Özgündüz ve Cabir heyeti Iğdırdan İstanbul’a doğru ayrıldılar.
  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz