Congratulations, you just completed Horizontal Scrolling Announcement plugin installation.
CABİR’DEN TAZİYE MESAJI

CABİR’DEN TAZİYE MESAJI

İstanbul Halkalı’da yüzbinler Hz. Hüseyin’e (a.s) Lebbeyk Dedi

İstanbul Halkalı’da yüzbinler Hz. Hüseyin’e (a.s) Lebbeyk Dedi

Gadir-i Hum Bayramı Halkalı’da Coşkuyla Kutlandı

Gadir-i Hum Bayramı Halkalı’da Coşkuyla Kutlandı

GADİR-İ HUM PROGRAMINA DAVET

GADİR-İ HUM PROGRAMINA DAVET

CAMİİ AÇILIŞINA DAVET

CAMİİ AÇILIŞINA DAVET

Nijerya Polisi Gösterileri Kana Boyadı
Nijerya Polisi Gösterileri Kana Boyadı

Nijerya İslami Hareket liderine yakın bir kaynak tarafından yapılan açıklamaya göre; halk Şeyh Zakzaki’nin serbest bırakılması ve tedavi edilmesine izin verilmesi için bazı kentlerde barışçıl gösteriler düzenledi ancak Nijerya polisi halka müdahalede bulunarak ateş açtı ve birçok kişiyi şehit etti ve bazılarını da yaraladı.

Nijerya İslami Hareket lideri Şeyh Zakzaki ve ailesine yakın bir kaynak yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: Şuanki taleplerden en önemlisi Şeyh Zakzaki’nin güvenilir doktorlar tarafından tedavi edilmesidir.

Pazar günü bir bilgi kaynağı yaptığı açıklamada; Şeyh Zakzaki’nin tutuklu bulunduğu 3 yıl içinde sağlık durumunun kötüleştiğini belirtti.

Bu kaynak ayrıca şu ifadeleri kullandı: Şeyh Zakzaki hükumet tarafından tutuklanmıştır ve yetkiler onun hastaneye gitmesine ya da doktor kontrolünden geçmesine izin vermiyor. Şeyh Zakzaki’nin el ve ayağında sorun bulunmaktadır ve anlaşılan o ki Şeyh’in görüşmelere gitmesine de izin verilmiyor. Şeyh Zakzaki’nin doktora gitmesi gerekiyor ve bu konu Nijerya hükumetinin daha önce kabul ettiği ancak uygulamadığı bir konudur. Dün Şeyh Zakzaki’ye destek vermek amacıyla gösteri düzenlendi ancak gösterilere Nijerya polisi tarafından müdahale edilerek göstericilere ateş açıldı ve çıkan olaylarda 3 ya da 4 kişi şehit oldu.

Pazar günü (dün) Nijerya’nın Kano, Kaduna, Sokotu, Kesina ve diğer kentlerinde Şeyh Zakzaki’nin hastalığı nedeniyle Şeyh ve eşinin serbest bırakılması veya tedavisine izin verilmesi amacıyla gösteriler düzenlendi ve polis tarafından gösterilere yapılan müdahalede 2 kişi şehit oldu ve çok sayıda kişi yaralandı.

Kaduna’da yapılan barışçıl gösterilere katılan bir üniversite öğrencisi de polis tarafından açılan ateş sonucu hayatını kaybetti.

Aynı kaynak son olarak şu ifadeleri kullandı: Polis Zaria kentinde Şeyh Zakzaki için düzenlenen gösterilere sadece göz yaşartıcı gaz ile müdahale etti, ateş açmadı.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz