Congratulations, you just completed Horizontal Scrolling Announcement plugin installation.
CABİR’DEN TAZİYE MESAJI

CABİR’DEN TAZİYE MESAJI

İstanbul Halkalı’da yüzbinler Hz. Hüseyin’e (a.s) Lebbeyk Dedi

İstanbul Halkalı’da yüzbinler Hz. Hüseyin’e (a.s) Lebbeyk Dedi

Gadir-i Hum Bayramı Halkalı’da Coşkuyla Kutlandı

Gadir-i Hum Bayramı Halkalı’da Coşkuyla Kutlandı

GADİR-İ HUM PROGRAMINA DAVET

GADİR-İ HUM PROGRAMINA DAVET

CAMİİ AÇILIŞINA DAVET

CAMİİ AÇILIŞINA DAVET

Ne Kadar Uğraşsanız da Kaybetmeye Mahkumsunuz!
Ne Kadar Uğraşsanız da Kaybetmeye Mahkumsunuz!

ABD yönetimi, Hizbullah’a mali destek sağladıkları gerekçesiyle 6 iş adamı ve 7 şirket hakkında yaptırım kararı aldı.

ABD Hazine Bakanlığı Yabancı Varlıkların Kontrolü Ofisi’nden (OFAC) yapılan yazılı açıklamada, genişletilen Hizbullah yaptırımlarının hareketin Orta Doğu ve Afrika’daki finansal bağlarını hedef aldığı duyuruldu. Bu çerçevede, Lübnanlı iş adamları Cihad Muhammed Qansu, Ali Muhammed Qansu, Issam Ahmet Saad ve Nabil Mahmud Assaf ile Iraklı iş adamları Abdul Latif Saad ve Muhammed Bedreddin’in Hizbullah’a ilişkin yaptırım listesine eklendiği kaydedildi.

Açıklamada, söz konusu isimlere, ‘Hizbullah üyesi ve finansörü’ olduğu gerekçesiyle halihazırda ABD’nin kara listesinde yer alan Adham Tabaca ile birlikte ticari ilişkileri nedeniyle yaptırım uygulanacağı ifade edildi.

Ayrıca, Ali Muhammed Qansu tarafından kontrol edilen 7 şirket hakkında yaptırım kararı alındığı belirtilen açıklamada, bu şirketlerden Blue Lagoon Group ve Kanso Fishing Agency Limited’in batı Afrika ülkesi Sierre Leone’da faaliyet gösterdiği bildirildi. Listedeki diğer şirketleri Lübnan merkezli Golden Fish SAL, Gana merkezli Star Trade Ghana Limited ve Liberya merkezli Golden Fish Liberia, Dolphin Trading Company Limited ile Sky Trade oluşturdu.

‘HİZBULLAH, İRAN’IN BİRİNCİ VEKİLİ’

Açıklamada, ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin’in değerlendirmelerine yer verilirken, İran’a atıfta bulunulması dikkati çekti. Mnuchin, “Hizbullah, yüzlerce Amerikalının ölümünden sorumlu olan bir terör örgütüdür. Ayrıca, İran’ın Orta Doğu’daki meşru Arap hükümetlerini zayıflatmak için kullandığı birinci vekildir. ABD yönetimi, Hizbullah’ın yasa dışı operasyonlarını finanse etmek için kullandığı ağları açığa çıkarmaya ve bozmaya kararlıdır ” ifadesini kullandı.

ABD Hazine Bakanlığı, bugüne kadar Hizbullah hareketi ile bağlantısı olduğu belirtilen 100’den fazla kişi ve kuruluş hakkında yaptırım kararı aldı. Yaptırım listesine alınanların ABD’deki mal varlıkları donduruluyor ve Amerikalılarla ticari ilişki kurmaları yasaklanıyor.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz