Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; news_yandex_ru has a deprecated constructor in /home/cafe6707/public_html/wp-content/plugins/news-yandex-ru/news-yandex-ru.php on line 17
Nasrullah’ın ABD’nin Batı Asya’daki yenilgilerine vurgusu | caferiâlimler
Congratulations, you just completed Horizontal Scrolling Announcement plugin installation.
ZEYTİNBURNU’NDA KUTLU DOĞUM PROGRAMI

ZEYTİNBURNU’NDA KUTLU DOĞUM PROGRAMI

CABİR’DEN ZHGM’YE GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

CABİR’DEN ZHGM’YE GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

GENÇLİK LİDERİYLE BULUŞTU

GENÇLİK LİDERİYLE BULUŞTU

KUTLU DOĞUM VE VAHDET HAFTASI

KUTLU DOĞUM VE VAHDET HAFTASI

CÂBİR’DEN AFGANİSTAN’DAKİ CUMA SALDIRISINA TAZİYE VE KINAMA

CÂBİR’DEN AFGANİSTAN’DAKİ CUMA SALDIRISINA TAZİYE VE KINAMA

Nasrullah’ın ABD’nin Batı Asya’daki yenilgilerine vurgusu
Nasrullah’ın ABD’nin Batı Asya’daki yenilgilerine vurgusu

Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, ABD’nin 2006 yılında direnişe son vermek için büyük planları olduğunu, ancak direniş cephesinin gösterdiği mukavemetin bu planların hepsini hezimete uğrattığını belirtti.

Nasrullah, “Hizbullah’ın terör örgütleri listesine alınması veya yaptırımlara maruz kalmasını, savaş ilanı olarak görüyoruz” dedi.

Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, dün akşam saatlerinde bir konuşma yaptı. “Bazıları sadece dostlarımız ve zengin insanların direnişe destek verdiğini düşünüyor. Oysaki direnişin asıl destekçisi halktır. Biz halkın verdiği destekten gurur duyuyoruz” diyen Seyyid Hasan Nasrullah, konuşmasına şöyle devam etti: Terörle mücadele alanında birçok Lübnanlı vatandaşın canıyla ve malıyla direniş uğruna mücadele etmelerine tanık olduk. Lübnan halkı, bu hususta ellerinden geldiği kadar bize yardım etti.

Amerika’nın Hizbullah’a karşı uyguladığı yaptırımlara da değinen Seyyid Hasan Nasrullah, “ABD gelecekte bu yaptırımları bize ve dostlarımıza karşı arttırabilir. Şu ana kadar birçok yaptırım uyguladılar. Bu yöntemle bizi zor durumda bırakmak istiyorlar” dedi.

Aslında, ABD muhtelif dönemlerde “Yeni Ortadoğu”dan “Yüzyılın Anlaşması”na kadar türlü komplo amaçlı planlarıyla direniş cephesini Batı Asya’nın güç yapısından silmeye ve Siyonist rejimini bölgenin üstün gücü haline getirmeye çalışmıştı.

ABD’nin eski Başkanı George Bush ve Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice tarafından gündeme getirilen “Yeni Ortadoğu” projesinin yol haritası bilindiği gibi, 2006 yılındaki 33 günlük savaşta takip edildi. Ancak sonuçta işgal rejimi savaşta skandal bir yenilgi aldı. O tarihten beri, İşgal rejimi artık Hizbullah’a karşı savaş açmaya cesaret edememişti.

Her daim Lübnan Hizbullah’ından korkan işgal rejimi bu savaşta aldığı yenilgiyle direniş cephesinin ABD’nin istediği gibi ortadan kaldırmanın imkansız olduğunu iyice anlamış oldu.

Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah’ın ifade ettiği gibi, Lübnan’da direniş ve mukavemet, işgal rejimi İsrail’i yendi ve maceraperest ve işgal rejimine unutulmaz bir ders vermiş oldu.

33 Günlük Savaş’ın en önemli sonuçlarından biri, bu rejimin yenilmezlik sloganının içi boş bir reklamdan ibaret olduğudur. İşgal rejimi ilk kez savunma projelerini gündemine almış oldu.

Batı Asya bölgesinde daha sonraki dönemlerde yaşanan gelişmeler de, ABD’nin bölgede Suriye savaşı gibi diğer komplolarının aslında 33 Günlük Savaş’ın devamı niteliğinde olduğunu ortaya koymuş oldu.

Lübnan Temmuz Savaşı’dan yenilmiş olsaydı, bir sonraki hedef olan Suriye yönetiminin devrilmesi, büyük olasılıkla gerçekleşmiş olurdu.

Hem 33 Günlük Savaş’ta hem de Suriye yönetimini devirmekte yenilen ve başarısız olan ABD ve Siyonist rejimin direniş cephesine karşı düşmanlık ve komploları bitmiş değil.

Siyonist rejimin 33 Günlük Savaş’taki yenilgisi, bu rejimin bölgede direniş karşısındaki diğer yenilgileri ve yeni Amerikan-Siyonist planlarının etkisizleştirilmesi için zemin sağladı.

Siyonist rejimin 22 Günlük, 8 Günlük, 50 Günlük ve 2 Günlük savaşlardaki yenilgileri de, İsrail’in Filistin direnişi karşısında acziyetini ortaya koymuş oldu.

Siyonist rejimin daha önceki savaşlarda olduğu gibi ABD’nin yeşil ışığıyla Gazze’ye karşı 2018’te açtığı 2 Günlük Savaş’taki yenilgisi dahil  bu hezimetleri, ABD’nin bölgede yeni komplosu yani “Yüzyılın Anlaşması” projesinin hayata geçirmeye ilişkin tüm propaganda ve hazırlıklarını akamete uğrattı.

Bu gelişmeler, ABD’nin Batı Asya’ya yönelik politikalarının tutmadığını ve Siyonist rejimin daha da zillete düştüğünü gösteriyor.

Direniş cephesi, ABD ve işgal rejimi İsrail için bu yenilgi ve hezimetleri yaşatmayı başarmıştır.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz