Hz. İmam Ali (aleyhisselam): “Allah, sizi boş yere yaratmamış, başıboş bırakmamış, sapkınlığa ve körlüğe terk etmemiştir.” ..
ZEYTİNBURNU’NDA KUTLU DOĞUM PROGRAMI

ZEYTİNBURNU’NDA KUTLU DOĞUM PROGRAMI

CABİR’DEN ZHGM’YE GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

CABİR’DEN ZHGM’YE GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

GENÇLİK LİDERİYLE BULUŞTU

GENÇLİK LİDERİYLE BULUŞTU

KUTLU DOĞUM VE VAHDET HAFTASI

KUTLU DOĞUM VE VAHDET HAFTASI

CÂBİR’DEN AFGANİSTAN’DAKİ CUMA SALDIRISINA TAZİYE VE KINAMA

CÂBİR’DEN AFGANİSTAN’DAKİ CUMA SALDIRISINA TAZİYE VE KINAMA

İslami Cihad: Kudüs Ümmetin Başkentidir
  • Ana Sayfa Genel
  • 28 Şubat 2018 - 11:48:37
İslami Cihad: Kudüs Ümmetin Başkentidir

Filistin İslami Cihat Hareketi İran Temsilcisi Nasır Ebu Şerif, Filistin’in işgal yıldönümünde Amerika’nın büyükelçiliğini Tel Aviv’den Kudüs’e taşıma kararını ve olası sonuçlarını değerlendirdi.

Konuşmasının ilk bölümünde Filistin’deki genel duruma ve mevcut durumun nedenlerine değinen Nasır Şerif, ikinci bölümde ise gazetecilerin sorularını yanıtladı.

İslami Cihat Hareketi İran Temsilcisi Nasır Şerif, Ronald Reagan döneminde Amerika Kongresinin büyükelçiliğini Tel Aviv’den Kudüs’e taşınma kararına değinerek konuşmasına başladı. 1995 yılında Amerikan Kongresinin bu kararı onayladığını söyledi. Donald Trump’ın Evangelistlerin etkisi altında kalarak bu kararı hayata geçirmeye çalıştığını vurgulayan Nasır Şerif, Trump’ın bu kararı almasında nedenleri şu şekilde sıraladı;

Amerika, Siyonist İsrail rejiminin stratejik ortağıdır ve İsrail rejimi ise Amerika’nın bölgedeki karakolu olarak görev yapmaktadır.

İdeoloji, Trump ve destekçilerini birbirine kenetleyen temel faktörlerden bir tanesi. Onları aynı ideolojiyi paylaşarak Mesih’in döneceğine ve büyük Armedegon savaşının yaşanacağına inanmaktalar.

Onlar hali hazırda İslam ümmetinin ve Filistin halkının dağınık ve birbirlerinden kopuk oluşlarından istifade etmekteler.

Filistin kendi içinde özerk yönetimin Siyonist İsrail rejimi ile yaptığı işbirliği nedeniyle dağınık bir durumda.

Amerika’daki Yahudi kuruluşlar ve Siyonist lobiler bu yolda ilerlemektedir.

Nasır Ebu Şerif konuşmasının son bölümünde, Filistin Özerk Yönetiminin Filistin halkının İsrail rejim ile mücadelesini engellediğini söyleyerek; “Özerk yönetim hiçbir sonuca varmayan müzakerelerini Siyonist İsrail rejimi ile sonlandırmalı ve tek çözüm yolu olan direniş saflarına katılmalıdır” uyarısında bulundu.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz