Ankara-Tel Aviv Hattında Neler oluyor

Ankara-Tel Aviv Hattında Neler oluyor

Hacı Tale Bağırov’un Basın Açıklaması

Hacı Tale Bağırov’un Basın Açıklaması

Biden’ın Suudi Arabistan ziyareti ve Amerika’nın insan haklarındaki iki yüzlülüğü

Biden’ın Suudi Arabistan ziyareti ve Amerika’nın insan haklarındaki iki yüzlülüğü

Erdoğan’ın, Van’da “Gençlik Buluşması”

Erdoğan’ın, Van’da “Gençlik Buluşması”

İmam Rıza (a.s) Doğum Gününde Ege’de Anıldı

İmam Rıza (a.s) Doğum Gününde Ege’de Anıldı

MİR YAKUP KARAKUŞ HAKK’A UĞURLANDI
MİR YAKUP KARAKUŞ HAKK’A UĞURLANDI

Caferi Alimler Birliği Başkanı Sayın Seyit Seccad Karakuş’un babası merhum Mir Yakup Karakuş teşyii edildi. 26 Ocak Çarşamba günü 89 yaşında vefat eden Mir Yakup Karakuş için Halkalı Zeynebiye Camii ve Kültür Merkezi’inde kılınan öğlen ve ikindi namazının ardından cenaze namazı kılındı. Namaz öncesi kısa bir konuşma yapan merhumun büyük oğlu ve Cabir başkanı Seyyid […]

Caferi Alimler Birliği Başkanı Sayın Seyit Seccad Karakuş’un babası merhum Mir Yakup Karakuş teşyii edildi.

26 Ocak Çarşamba günü 89 yaşında vefat eden Mir Yakup Karakuş için Halkalı Zeynebiye Camii ve Kültür Merkezi’inde kılınan öğlen ve ikindi namazının ardından cenaze namazı kılındı. Namaz öncesi kısa bir konuşma yapan merhumun büyük oğlu ve Cabir başkanı Seyyid Seccad Karakuş cenazeye katılan herkese ayrı ayrı teşekkür ederek şöyle dedi; Merhum babamın vefatından dolayı taziyelerini bildiren, başta değerli liderimiz olmak üzere saygıdeğer ülemaza, halkımıza ve şu an bu soğuk kış gününde bizleri yanlız bırakmayarak cenaze namazına zahmet çekip teşrif eden siz mümin ve müminatın her birerinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Allah-u teala merhumla beraber sizlerinde ölenlerinize gani gani rahmet eylesin, merhum mir Yakup ağa benimle değil, ben merhum babamla tanınıyorum ve tanındım. Burada bulunan siz müminler ve Tuzluca, Iğdır, Kars, Taşlıçay da bulunan Ehl-i Beyt dostları babamı çok iyi tanıyorlar, elinden geldiği kadarıyla o zamanın zor şartlarında Ehl-i Beyt mektebinde Ehl-i Beyt dostlarına hizmet vermekteydi, gurbette küçük evladını yitirmesine rağmen hak ve doğru bildiği Ehl-i Beyt (a.s) yolundan asla taviz vermedi, çok sıkıntılar çekti, çok zorluklar çekti ruhu şad olsun.

 

CABİR Başkanı Karakuş, cenaze namazını kıldırdıktan sonra babası için helallik istedi.
Namaz sonrası tekbir ve salavatlar eşliğinde kaldırılan cenaze için Zeynebiye çay ocağında taziye ve fatiha meclisi tertiplendi.

Karakuş için Zeynebiye Camii ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen cenaze namazına Türkiye Caferileri Lideri Selahattin Özgündüz, Ehl-i Beyt Mektebi âlimleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Merhum Mir Yakup Karakuş’un cenazesi 28 Ocak Cuma günü vasiyeti üzerine memleketi Iğdır / Tuzluca’nın Hamurkesen köyünde Cuma namazı sonrası toprağa verilecektir.
Ceddinin şefaatine nail olsun, ruhu şad olsun.

 

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz