Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; news_yandex_ru has a deprecated constructor in /home/cafe6707/public_html/wp-content/plugins/news-yandex-ru/news-yandex-ru.php on line 17
MGK’dan sert mesaj: Bağdaşmıyor! | caferiâlimler
İstanbul da Görkemli Aşura

İstanbul da Görkemli Aşura

Caferi Âlimler Birliğinden (Câbir) Kamuoyuna Duyuru

Caferi Âlimler Birliğinden (Câbir) Kamuoyuna Duyuru

Kerbela’nın küçük şehidi  Hz. Ali Asker

Kerbela’nın küçük şehidi Hz. Ali Asker

Dünya Ali Asker Günü

Dünya Ali Asker Günü

Yerlikaya’dan Özgündüz’e Ziyaret

Yerlikaya’dan Özgündüz’e Ziyaret

MGK’dan sert mesaj: Bağdaşmıyor!
MGK’dan sert mesaj: Bağdaşmıyor!

Milli Güvenlik Kurulu (MGK), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde basına kapalı gerçekleştirilen toplantı, 4 buçuk saat sürdü. Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısının ardından,  “Türkiye’nin beklentisi gözardı edilerek Suriye Demokratik Güçleri kisvesi altında faaliyet gösteren PKK/PYD-YPG terör örgütüne uygulanan destek  politikasının dostluk ve müttefiklikle bağdaşmayacağı vurgulanmıştır.” açıklaması  yapıldı. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki toplantının ardından yayımlanan […]

Milli Güvenlik Kurulu (MGK), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde basına kapalı gerçekleştirilen toplantı, 4 buçuk saat sürdü.

Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısının ardından,  “Türkiye’nin beklentisi gözardı edilerek Suriye Demokratik Güçleri kisvesi altında faaliyet gösteren PKK/PYD-YPG terör örgütüne uygulanan destek  politikasının dostluk ve müttefiklikle bağdaşmayacağı vurgulanmıştır.” açıklaması  yapıldı.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki toplantının ardından yayımlanan bildiride, FETÖ/PDY, PKK/PYD-YPG ve DAİŞ terör örgütleri başta olmak üzere,  Türkiye’nin milli güvenliğine yönelik her türlü tehdide karşı hukuk çerçevesinde  alınan tedbirler ile terörün sonlandırılması için yurt içinde ve yurt dışında  kararlılıkla sürdürülen mücadelenin kapsamlı görüşüldüğü kaydedildi.

Sınır güvenliğinin tahkimi konusunda yapılan çalışmalar ile entegre  sınır fiziki güvenlik sistemi hakkında kurula bilgi arz edildiği belirtilen  bildiride, “Afganistan, Almanya, Belçika, Fransa, Irak, İngiltere, İsveç ve  Pakistan’da yaşanan terör saldırılarının, Türkiye’nin terörü önlemeye yönelik iş  birliği çağrılarında ne kadar haklı olduğunu bir kez daha gösterdiği  belirtilmiştir. DEAŞ’la mücadele kapsamında yaptığımız tüm uyarılara rağmen bazı  teröristlerin çeşitli ülkelerde eylem yapabilmelerinin sorgulanması gerektiği  dile getirilmiştir. Terörle mücadele konusunda önemli tecrübeye sahip Türkiye ile  stratejik işbirliği tesis edilmesinin tüm dünyanın yararına olacağı  kaydedilmiştir.” denildi.

 

“Tehditlerin bertaraf edilmesi konusundaki kararlılık  vurgulanmıştır”

 

Suriye ve Irak’taki son gelişmelerin, terörle mücadele dahil, siyasi  ve askeri boyutlarıyla çok yönlü değerlendirildiği belirtilen bildiride, şu  ifadelere yer verildi:

 

“Türkiye’ye yönelebilecek tehditlerin bertaraf edilmesi konusundaki  kararlılık bir kez daha vurgulanmıştır. Türkiye’nin Suriye ihtilafına siyasi  çözüm bulmak için, ülke genelindeki ateşkesi tahkim etmek ve güven artırıcı  önlemler geliştirmek üzere, Rusya Federasyonu ve İran’la birlikte tesis etmeye  çalıştığı ‘çatışmasızlık bölgelerinin’, insani ve siyasi açıdan bölge barışına  katkı sağlayacağı değerlendirilmiştir. Fırat Kalkanı Harekatı ile DEAŞ terör  örgütünden temizlenen bölgelerin yaşanılabilir hale gelmesiyle, yüz bini aşkın  Suriyeli’nin yaşadıkları yerlere geri dönmesinin önemi üzerinde durulmuştur.  Türkiye’nin beklentisi gözardı edilerek Suriye Demokratik Güçleri kisvesi altında  faaliyet gösteren PKK/PYD-YPG terör örgütüne uygulanan destek politikasının  dostluk ve müttefiklikle bağdaşmayacağı vurgulanmıştır.”

 

ABD Savunma Bakanlığı: YPG’ye silah sevkiyatı başladı

 

Avrupa Birliği ile ilişkiler başta olmak üzere, bölgesel ve  uluslararası meseleler hakkında kurula kapsamlı bilgi sunulduğu da aktarılan  bildiride, “Türkiye’nin, Avrupa Birliği ile ilişkilerinin, tam üyelik hedefi  doğrultusunda, vize muafiyeti, fasıllar konusunda çıkartılan engellerin  kaldırılması ve sığınmacılara yapılacak yardımlarla ilgili taahhütlerin yerine  getirilmesi çerçevesinde geliştirilmesinin desteklendiği ifade edilmiştir.”  denildi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz