Congratulations, you just completed Horizontal Scrolling Announcement plugin installation.
Gadir-i Hum Bayramı Halkalı’da Coşkuyla Kutlandı

Gadir-i Hum Bayramı Halkalı’da Coşkuyla Kutlandı

GADİR-İ HUM PROGRAMINA DAVET

GADİR-İ HUM PROGRAMINA DAVET

CAMİİ AÇILIŞINA DAVET

CAMİİ AÇILIŞINA DAVET

Özgündüz Iğdır’ın Aralık ilçesindeki açılışlara katıldı

Özgündüz Iğdır’ın Aralık ilçesindeki açılışlara katıldı

Vefat Eden Alimlerimiz Mezarları Başında Anıldı

Vefat Eden Alimlerimiz Mezarları Başında Anıldı

Kuran’ın Baharı: RAMAZAN
Kuran’ın Baharı: RAMAZAN

Hz. Peygamber efendimiz şöyle buyurmaktadır: “Herşeyin bir baharı vardır. Kuran’ın baharı da Ramazan ayıdır.” Mübarek Ramazan ayının girişi ile birlikte tüm İslam aleminde olduğu gibi ülkemizde de büyük bir coşku ve heyecan meydana gelmektedir. Öteden beri tüm İslam beldelerinde ve özellikle de ülkemizde Ramazan ayı gelince maneviyat ve Kuran’ın emri olan hayırlarda yarışma tüm camiamıza […]

Hz. Peygamber efendimiz şöyle buyurmaktadır: “Herşeyin bir baharı vardır. Kuran’ın baharı da Ramazan ayıdır.”

Mübarek Ramazan ayının girişi ile birlikte tüm İslam aleminde olduğu gibi ülkemizde de büyük bir coşku ve heyecan meydana gelmektedir. Öteden beri tüm İslam beldelerinde ve özellikle de ülkemizde Ramazan ayı gelince maneviyat ve Kuran’ın emri olan hayırlarda yarışma tüm camiamıza hakim olmaktadır.

Kimsesizlerin kimsesi olmaya, dertlilerin dert yoldaşı olmaya ve özellikle de iftar ve sahurlarda her ocakta tencerenin kaynamasına dikkat edilmekte ve herkes olanakları doğrultusunda bunda pay sahibi olmaya gayret göstermektedir.

Aslına bakılırsa İslam dini rahmet dinidir söylemi Mübarek Ramazan ayı ile kendini en net şekliyle ortaya koymaktadır. İnsanların birbirine yaklaşım ve diyaloglarına bakıldığında gündelik hayatta bile hissedilebilir bir gerçek olduğu en net şekliyle göze çarpmaktadır.

Rahmet, bereket ve mağfiret ayı Mübarek Ramazan ayının girişi ile birlikte tüm ülkemizde olduğu gibi Türkiyeli Caferilere de büyük bir mutluluk ve coşku hakim olmaktadır. Bütün camilerde Mübarek Ramazan ayının girişi ile birlikte Kuran ile daha çok iç içe olmak, Kuran ile daha çok vakit geçirmek, anlamak ve Kuran rengine bürünmek için program, hatim ve aktiviteler yapılmaktadır.

Türkiyeli Caferilerin merkezi olan Halkalı Zeynebiye Camiinde, Cabir ulemasının yaptıkları aylık olağan toplantılarında alınan karar doğrultusunda Kuran hatimleri programı gözlere ve gönüllere Kuran ziyafeti vermektedir.

Zeynebiye Camii ile birlikte tüm camilerimizin Kuran Ziyafeti programlarını buradan sizlerle paylaşacağız.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz