Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; news_yandex_ru has a deprecated constructor in /home/cafe6707/public_html/wp-content/plugins/news-yandex-ru/news-yandex-ru.php on line 17
Körfez’de Sıcak Saatler: Suudi Arabistan, Katar’ı İşgal Etmek İçin Hazırlık Yapıyor | caferiâlimler
Uluslararası Dünya Kudüs Günü

Uluslararası Dünya Kudüs Günü

Kadr’in Bilindiği Kadir Gecesi

Kadr’in Bilindiği Kadir Gecesi

KADİR GECESİ AMELLERİ

KADİR GECESİ AMELLERİ

CÂBİR’DEN FİTRE ZEKÂTI AÇIKLAMASI

CÂBİR’DEN FİTRE ZEKÂTI AÇIKLAMASI

PEYGAMBER EFENDİMİZİN RAMAZAN AYI İLE İLGİLİ HUTBESİ

PEYGAMBER EFENDİMİZİN RAMAZAN AYI İLE İLGİLİ HUTBESİ

Körfez’de Sıcak Saatler: Suudi Arabistan, Katar’ı İşgal Etmek İçin Hazırlık Yapıyor
Körfez’de Sıcak Saatler: Suudi Arabistan, Katar’ı İşgal Etmek İçin Hazırlık Yapıyor

Körfez İlişkileri Enstitüsü Kurucusu ve Direktörü Profesör Ali el Ahmed, Suudi Arabistan’ın, diplomatik ilişkilerini kestiği Katar’a ‘tam ölçekli bir istilaya’ hazırlık içinde olduğunu savundu.

Körfez İlişkileri Enstitüsü Direktörü Profesör Ali el Ahmed, Katar sınırına dayanan Suudi ordusunda hareketlilik olduğunu iddia ederek “Suudi Arabistan Katar’ı işgal etmeye hazırlanıyor” dedi.

Körfez İlişkileri Enstitüsü Kurucusu ve Direktörü Profesör Ali el Ahmed,  Suudi Arabistan’ın, diplomatik ilişkilerini kestiği  Katar’a ‘tam ölçekli bir istilaya’ hazırlık içinde olduğunu savundu.

Sputnik’e konuşan Ahmed,  Suudi Arabistan’ın son kararının,  Katar’ı istila ederek zenginliğini ele geçirme hedefinin bir başlangıcı olabileceğini söyledi.

‘KATAR SINIRINDA SUUDİ ORDUSUNDA HAREKETLENME VAR’

Ahmed, ” Katar sınırı yakınında Suudi ordusunun hareketlendiğine dair bilgiler aldım. Suudiler: Hazırlanıyorlar” dedi.

Bunun yanı sıra Ahmed,  Katar’a tam ölçekli bir istilanın beklenenden çok daha yakın olabileceğini de dile getirdi.

Ahmed şöyle konuştu: “Yemen’deki bombardımanın sıklığına bakın… Esas işaret,  Suudi Arabistan’ın  Yemen’deki isyancı güçlere karşı düzenlediği hava saldırılarının sayısındaki ciddi düşüş veya durma olacaktır. Bu, Suudiler’in  Katar’a karşı ani bir hamle yapmak için güçlerini yığdığının bir göstergesi olur.”

‘TRUMP VE TILLERSON DESTEKLİYOR’

Prof. Ahmed, Suudi Kraliyet ailesiyle yakın ilişkiler içinde olan ABD Başkanı  Donald Trump ile ABD Dışişleri Bakanı  Rex Tillerson’ın ise  Katar‘a Suudi istilasını desteklediğini savundu.

İstila durumunda  Suudi Arabistan’ın  Mısır, BAE ve  Bahreyn tarafından da destekleneceğini vurgulayan Ahmed, “Suudiler Katarlılara çok kızgın. Suudiler  Yemen’in kendi bağımsızlıkları olmasına bile izin vermeyecek.  Bahreyn,  Katar’dan nefret ediyor” dedi.

‘SUUDİLER ÇÖL KORSANLARIYDI’

Suudilerin iki amacı olduğunu dile getiren Ahmed, “Birincisi,  Katar’ı köle benzeri itaatkar bir ilişki içine sokmak. İkincisi, Suudiler  Katar‘ın devasa nakit rezervini izliyor. Onu istiyorlar” ifadelerini kullandı.

Suudi  Arabistan’ın ‘hırsızlık ve yağmacılık’ prensipleri üzerine kurulu bir devlet olduğunu söyleyen Ahmed, “Onlar çöl korsanlarıydı. Şimdi çaresizce tekrar paraya ihtiyaçları var” şeklinde konuştu.

Ahmed, Trump’ın  Suudi Arabistan’dan yeni finansal taleplerde bulunduğunu, bu sebeple de paraya ihtiyaçları olduğunu sözlerine ekledi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz