Congratulations, you just completed Horizontal Scrolling Announcement plugin installation.
ZEYTİNBURNU’NDA KUTLU DOĞUM PROGRAMI

ZEYTİNBURNU’NDA KUTLU DOĞUM PROGRAMI

CABİR’DEN ZHGM’YE GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

CABİR’DEN ZHGM’YE GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

GENÇLİK LİDERİYLE BULUŞTU

GENÇLİK LİDERİYLE BULUŞTU

KUTLU DOĞUM VE VAHDET HAFTASI

KUTLU DOĞUM VE VAHDET HAFTASI

CÂBİR’DEN AFGANİSTAN’DAKİ CUMA SALDIRISINA TAZİYE VE KINAMA

CÂBİR’DEN AFGANİSTAN’DAKİ CUMA SALDIRISINA TAZİYE VE KINAMA

Katar Tedbir Almaya Hazırlanıyor
Katar Tedbir Almaya Hazırlanıyor

Marri, İsviçre’nin Cenevre kentinde düzenlediği basın toplantısında ablukanın kaldırılması için bir dizi tedbir alacaklarını söyledi ve bu tedbirler arasında Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Konseyi’ne başvurmanın yer alabileceği sinyalini verdi.

 

Katar, bazı Arap ülkeleri tarafından uygulanan ablukanın kaldırılması için bir dizi tedbir almaya hazırlanıyor

Katar hükümetine bağlı Ulusal İnsan Hakları Komitesi  Başkanı Ali bin Samih Marri, ülkesine uygulanan diplomatik ablukanın kaldırılması  için bir dizi seri tedbir alacaklarını belirtti.

 

Marri, İsviçre’nin Cenevre kentinde düzenlediği basın toplantısında  ablukanın kaldırılması için bir dizi tedbir alacaklarını söyledi ve bu tedbirler  arasında Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Konseyi’ne başvurmanın yer  alabileceği sinyalini verdi.

 

Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Bahreyn’i  uyguladıkları ablukayı kaldırmaya çağıran Marri, “Katar, kara, deniz ve havadan  tam bir ablukayla karşı karşıya. Abluka, Katar vatandaşlarının ve ülkede ikamet  eden yabancıların hayatlarını ve geleceklerini tehdit eden toplu bir  cezalandırma.” diyerek uluslararası topluma da ablukanın kaldırılması için  harekete geçme çağrısı yaptı.

 

Marri, basın yayın organlarında Katar aleyhinde gündeme getirilen  “nefret” söylemini eleştirerek bunun düşünce ve ifade özgürlüğünün ihlali  olduğunu vurguladı.

 

Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Bahreyn, Mısır ve  Yemen, 5 Haziran’da “teröre destek vermekle suçladıkları” Katar ile tüm  diplomatik ilişkilerini kestiklerini duyurmuştu. Ülkelerinin hava sahasını  Katar’a kapatan Suudi Arabistan, BAE ve Bahreyn, Katarlı diplomatların 48 saat  içinde ülkelerinden ayrılmasını istemişti. Suudi Arabistan ayrıca Katar’ın tek  kara sınırını da kapatmıştı.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz