Uluslararası Dünya Kudüs Günü

Uluslararası Dünya Kudüs Günü

Kadr’in Bilindiği Kadir Gecesi

Kadr’in Bilindiği Kadir Gecesi

KADİR GECESİ AMELLERİ

KADİR GECESİ AMELLERİ

CÂBİR’DEN FİTRE ZEKÂTI AÇIKLAMASI

CÂBİR’DEN FİTRE ZEKÂTI AÇIKLAMASI

PEYGAMBER EFENDİMİZİN RAMAZAN AYI İLE İLGİLİ HUTBESİ

PEYGAMBER EFENDİMİZİN RAMAZAN AYI İLE İLGİLİ HUTBESİ

Katar Tedbir Almaya Hazırlanıyor
Katar Tedbir Almaya Hazırlanıyor

Marri, İsviçre’nin Cenevre kentinde düzenlediği basın toplantısında ablukanın kaldırılması için bir dizi tedbir alacaklarını söyledi ve bu tedbirler arasında Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Konseyi’ne başvurmanın yer alabileceği sinyalini verdi.

 

Katar, bazı Arap ülkeleri tarafından uygulanan ablukanın kaldırılması için bir dizi tedbir almaya hazırlanıyor

Katar hükümetine bağlı Ulusal İnsan Hakları Komitesi  Başkanı Ali bin Samih Marri, ülkesine uygulanan diplomatik ablukanın kaldırılması  için bir dizi seri tedbir alacaklarını belirtti.

 

Marri, İsviçre’nin Cenevre kentinde düzenlediği basın toplantısında  ablukanın kaldırılması için bir dizi tedbir alacaklarını söyledi ve bu tedbirler  arasında Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Konseyi’ne başvurmanın yer  alabileceği sinyalini verdi.

 

Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Bahreyn’i  uyguladıkları ablukayı kaldırmaya çağıran Marri, “Katar, kara, deniz ve havadan  tam bir ablukayla karşı karşıya. Abluka, Katar vatandaşlarının ve ülkede ikamet  eden yabancıların hayatlarını ve geleceklerini tehdit eden toplu bir  cezalandırma.” diyerek uluslararası topluma da ablukanın kaldırılması için  harekete geçme çağrısı yaptı.

 

Marri, basın yayın organlarında Katar aleyhinde gündeme getirilen  “nefret” söylemini eleştirerek bunun düşünce ve ifade özgürlüğünün ihlali  olduğunu vurguladı.

 

Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Bahreyn, Mısır ve  Yemen, 5 Haziran’da “teröre destek vermekle suçladıkları” Katar ile tüm  diplomatik ilişkilerini kestiklerini duyurmuştu. Ülkelerinin hava sahasını  Katar’a kapatan Suudi Arabistan, BAE ve Bahreyn, Katarlı diplomatların 48 saat  içinde ülkelerinden ayrılmasını istemişti. Suudi Arabistan ayrıca Katar’ın tek  kara sınırını da kapatmıştı.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz