Ankara-Tel Aviv Hattında Neler oluyor

Ankara-Tel Aviv Hattında Neler oluyor

Hacı Tale Bağırov’un Basın Açıklaması

Hacı Tale Bağırov’un Basın Açıklaması

Biden’ın Suudi Arabistan ziyareti ve Amerika’nın insan haklarındaki iki yüzlülüğü

Biden’ın Suudi Arabistan ziyareti ve Amerika’nın insan haklarındaki iki yüzlülüğü

Erdoğan’ın, Van’da “Gençlik Buluşması”

Erdoğan’ın, Van’da “Gençlik Buluşması”

İmam Rıza (a.s) Doğum Gününde Ege’de Anıldı

İmam Rıza (a.s) Doğum Gününde Ege’de Anıldı

KARAKUŞ’TAN TEŞEKKÜR MESAJI
KARAKUŞ’TAN TEŞEKKÜR MESAJI

26 Ocak Çarşamba günü Allah’ın rahmetine kavuşan ve sonrasında vasiyeti üzerine memleketinde toprağa verilen toplumumuzun sevilen ve sayılan seyyitlerinden, merhum Mir Yakup Karakuş için, Karakuş ailesi adına Caferi Alimler Birliği (Câbir) başkanı Ayetullah Seyyid Seccad Karakuş, kadir şinas halkımız için bir teşekkür mesajı yayınladı. . Karakuş’un teşekkür mesajı şöyledir. . Bismillahirrahmanirrahim انا لله و انا […]

26 Ocak Çarşamba günü Allah’ın rahmetine kavuşan ve sonrasında vasiyeti üzerine memleketinde toprağa verilen toplumumuzun sevilen ve sayılan seyyitlerinden, merhum Mir Yakup Karakuş için, Karakuş ailesi adına Caferi Alimler Birliği (Câbir) başkanı Ayetullah Seyyid Seccad Karakuş, kadir şinas halkımız için bir teşekkür mesajı yayınladı.
.
Karakuş’un teşekkür mesajı şöyledir.
.
Bismillahirrahmanirrahim
انا لله و انا الیه راجعون
‘Şüphesiz biz Allah’a aidiz ve şüphesiz biz O’na döneceğiz.’ (Bakara/156)
.
Toplumumuzun sevilen, sayılan, duası ve nefesinin tesirine inanılan seyyidlerinden olan çok muhterem babamız Hacı Mir Yakup Karakuş’un ebediyet yurduna irtihalinin derin teessürü içindeyiz. Bu acı kayıptan dolayı başta İmam-ı Zaman ağamıza ve merhumun tüm sevenlerine tesliyetlerimizi arz ederiz.
.
Bu vesileyle yurt içi ve yurt dışından merhumun İstanbul/Zeynebiye’de, daha sonra Tuzluca/Hamurkesen’de cenaze merasimi ve taziye meclisine bizzat katılarak, temsilci göndererek, arayarak, mesaj göndererek, tesliyet mesajı yayınlayarak acımızı paylaşan ve üzüntülerini bildiren âlimlerimize, vekillerimize, kurumlarımıza, cami cemaatlerine, bilhusus üzüntülerini gözyaşlarıyla bildiren Zeynebiyelilere, akrabalara, köylülerimize, Tuzlucalı ve Taşlıçaylı hemşehrilerimize ve sevenlerine bizimle hemhal oldukları için teşekkür ederiz.
.
Cenazeyi karşılamak için Iğdır, Tuzluca, Kars ve Taşlıçay’dan Iğdır Havalimanına gelen, karlı kış şartlarında köye kadar cenaze konvoyuna katılan, köydeki cenaze merasimine ve üç gün boyunca taziye meclisimize teşrif ederek üzüntümüzü paylaşan çok değerli ulemamıza, halkımıza ve misafirlerin ağırlanmasında hizmet eden köylülerimize ayrıca teşekkür ederiz.
.
Bu arada merhum babamız için hatim indiren, Kur’an okuyan, defin gecesi namazı kılan kadın erkek tüm müminlere de teşekkür ederiz. Allah cümlesinden kabul etsin, ceddimiz şefaatçileri olsun.
Yüce Rabbim acımızı ve üzüntümüzü paylaşan herkesten razı olsun, ölmüşlerine rahmet eylesin, kendi katından mükafatlarını versin.
.
01 Şubat 2022
Karakuş ailesi adına
Seyyid Seccad Karakuş
  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz