Congratulations, you just completed Horizontal Scrolling Announcement plugin installation.
CABİR’DEN TAZİYE MESAJI

CABİR’DEN TAZİYE MESAJI

İstanbul Halkalı’da yüzbinler Hz. Hüseyin’e (a.s) Lebbeyk Dedi

İstanbul Halkalı’da yüzbinler Hz. Hüseyin’e (a.s) Lebbeyk Dedi

Gadir-i Hum Bayramı Halkalı’da Coşkuyla Kutlandı

Gadir-i Hum Bayramı Halkalı’da Coşkuyla Kutlandı

GADİR-İ HUM PROGRAMINA DAVET

GADİR-İ HUM PROGRAMINA DAVET

CAMİİ AÇILIŞINA DAVET

CAMİİ AÇILIŞINA DAVET

Kabil’de Bombalı Saldırı: 95 Ölü 158 Yaralı
Kabil’de Bombalı Saldırı: 95 Ölü 158 Yaralı

Afganistan’ın başkenti Kabil’de hükümet ve elçilik binalarının bulunduğu bölge yakınında bomba yüklü ambulansla saldırı düzenlendi. En az 95 kişinin öldüğü, 158 kişinin yaralandığı saldırıyı Taliban üstlendi.

Kabil’de Intercontinental Oteli’nde 22 kişinin öldüğü saldırıdan bir hafta sonra şehir merkezinde kalabalık bir bölgeye öğle yemeği saatinde düzenlenen saldırıyı da Taliban üstlendi.

İtalya’nın Acil Yardım isimli örgütünün Afganistan koordinatörü Dejan Panic, faaliyet gösterdikleri travma hastanesinin yakınında bomba yüklü ambulansla düzenlenen saldırıyı ‘katliam’ diye niteledi. Örgütün hastanesine onlarca yaralı getirildi. Can kaybının daha da artmasından korkulduğu ifade edildi.

AMBULANS SAYESİNDE GEÇTİ

Afgan İçişleri Bakanlığı’na göre saldırgan ambulans sayesinde kontrol noktasından geçti. İlk kontrol noktasında polise bir hastayı yakındaki hastaneye götürdüğünü söyleyerek ilerleyen saldırgan, ikinci kontrol noktasında ambulansa sakladığı patlayıcıları infilak ettirdi.

Olay yerine yakın bir noktada bulunan milletvekili Mirvais Yasini, ambulansın Yüksek Barış Konseyi’nin ofisi ve AB temsilciliği ile yabancı büyükelçiliklerin yakınındaki kontrol noktasına ulaştığı sırada infilak ettiğini belirtti.

Patlamanın şiddetiyle yüzlerce metre çapında binalar sarsıldı, etrafta enkaz oluştu, çukurlar açıldı.

MEZBAHA GİBİYDİ

Yasini, BBC’ye, ailesinin evinde yemek yerken patlamayı duyunca dışarı fırladığını ve mezbaha benzeri bir manzarayla karşılaştığını anlattı. Afgan vekil ”Her yerde parçalanmış bedenler vardı. Tümüyle insanlık dışıydı” dedi.

Ambulanslar hemen olay yerine gelirken çevredeki insanlar yaralıların kaldırılmasına yardım etti.

Afgan başkentinin kalbine Taliban’ın yine saldırı düzenlemesi, ABD yönetiminin Afganistan için açıkladığı yeni agresif strateji için bir darbe daha teşkil etti.

BİR HAFTADA 176, BİR SALDIRIDA 150 CAN KAYBI…

Ekim ayında bir hafta içinde Afganistan çapında düzenlenen bombalı saldırılarda en az 176 kişi öldü. Mayısta Kabil’de bir intihar saldırısı 150 can alırken Taliban sorumluluğu olduğunu reddetti. Afgan hükümeti Taliban bağlantılı Hakkani örgütünün Pakistan’ın yardımıyla saldırıyı düzenlediğini söyledi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz