Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; news_yandex_ru has a deprecated constructor in /home/cafe6707/public_html/wp-content/plugins/news-yandex-ru/news-yandex-ru.php on line 17
İsrail saldırısı: 1 Filistinli şehit 52 yaralı | caferiâlimler
İstanbul da Görkemli Aşura

İstanbul da Görkemli Aşura

Caferi Âlimler Birliğinden (Câbir) Kamuoyuna Duyuru

Caferi Âlimler Birliğinden (Câbir) Kamuoyuna Duyuru

Kerbela’nın küçük şehidi  Hz. Ali Asker

Kerbela’nın küçük şehidi Hz. Ali Asker

Dünya Ali Asker Günü

Dünya Ali Asker Günü

Yerlikaya’dan Özgündüz’e Ziyaret

Yerlikaya’dan Özgündüz’e Ziyaret

İsrail saldırısı: 1 Filistinli şehit 52 yaralı
İsrail saldırısı: 1 Filistinli şehit 52 yaralı

Ablukayı Kırma ve Büyük Dönüş Yürüyüşü faaliyetleri devam ederken, Gazze Şeridi’nin doğusunda dün (27 Eylül Cuma) ikindiden sonra gerçekleştirilen 76’ncı hafta gösterilerine işgal güçlerinin ateş açması sonucu çok sayıda kişi yaralandı.

Filistin Sağlık Bakanlığı, sağlık ekiplerinin 52 kişiye ilk yardım hizmeti verdiğini, 27 kişinin gerçek mermiyle yaralandığını ve 4 ilk yardım görevlisinin de işgal güçlerinin açtığı ateşle yaralandığını ve 1 Filistinlinin şehit olduğunu açıkladı.

Yerel kaynakların verdiği bilgiye göre, işgal güçleri sınır hattındaki askeri gözetleme kulelerinden ve toprak yığınlarının arkasından Gazze kentinin doğusundaki Melike kampı yakınlarında bulunan çocuklara ve gençlere plastik mermilerle ateş açtı ve göz yaşartıcı bomba attı. İşgal güçlerinin açtığı ateş sonucu bir çocuğun plastik mermiyle yaralandığı ve çok sayıda kişinin de bombalardan çıkan dumandan etkilendiği ifade edildi.

Gazze Şeridi’nin doğusundaki gösterilere katılmak için yüzlerce Filistinli dün ikindiden sonra sınır hattı yakınlarındaki dönüş kampı adı verilen toplanma bölgelerine akın etti.

Gazze halkı 30 Mart 2018’den bu yana Büyük Dönüş Yürüyüşü faaliyetleri kapsamında Gazze Şeridi sınırında gösterilerini sürdürüyor.

Gazze Şeridi’nin beş vilayetinin doğu bölgelerinde sınıra yakın noktalarda kurulan dönüş kamplarında toplanan Filistinliler barışçıl bir şekilde gösteri yaparken, işgal güçleri de silahsız göstericilerin üzerine ateş açmaya devam ediyor.

Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterilerinin başladığı günden bu yana işgal güçlerinin göstericilere ateş açması sonucu 330 kişi şehit oldu ve 500’ü ağır 31 bin kişi de yaralandı.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz