Congratulations, you just completed Horizontal Scrolling Announcement plugin installation.
CABİR’DEN TAZİYE MESAJI

CABİR’DEN TAZİYE MESAJI

İstanbul Halkalı’da yüzbinler Hz. Hüseyin’e (a.s) Lebbeyk Dedi

İstanbul Halkalı’da yüzbinler Hz. Hüseyin’e (a.s) Lebbeyk Dedi

Gadir-i Hum Bayramı Halkalı’da Coşkuyla Kutlandı

Gadir-i Hum Bayramı Halkalı’da Coşkuyla Kutlandı

GADİR-İ HUM PROGRAMINA DAVET

GADİR-İ HUM PROGRAMINA DAVET

CAMİİ AÇILIŞINA DAVET

CAMİİ AÇILIŞINA DAVET

IŞİD Gerilla Savaşına Hazırlanıyor
IŞİD Gerilla Savaşına Hazırlanıyor

 Saddam Hüseyin dönemindeki istihbaratçıların IŞİD’in yeni dönemdeki liderleri olacağı tahminini yapılıyor. Analize göre terör örgütü yeni dönemde muhalifleri kendilerine katmaya çalışıp gerilla savaşına yönelecek.

 

Irak’ta toprak kaybeden terör örgütü IŞİD’in strateji değiştirerek gerilla savaşına hazırlandığı iddia edilirken, Saddam dönemindeki istihbaratçıların liderleri olacağı öne sürüldü.

Reuters’ın haberine göre terör örgütü IŞİD’in  Irak’ta yaşadığı toprak kayıpları sonrası strateji değişikliğine gittiğini ve bir gerilla savaşına hazırlandığı öne sürülüyor.  Saddam Hüseyin dönemindeki istihbaratçıların IŞİD’in yeni dönemdeki liderleri olacağı tahminini yapılıyor. Analize göre terör örgütü yeni dönemde muhalifleri kendilerine katmaya çalışıp gerilla savaşına yönelecek.

YENİ OPERASYONLAR İÇİN ÜS KURUYORLAR

Yetkililer, birkaç ay önce, birçok üst düzey IŞİD’linin  Musul’dan ayrılarak  Irak’ın kuzey doğusundaki Hamrin dağlarına geçtiğini gözlemlediklerini belirtiyor. Bu bölgeden,  Irak’ın dört farklı eyaletine erişim sağlanabiliyor.

Bu kişilerden bazılarının güvenlik güçleri tarafından yakalanmış olsa da, birçoğunun dağlık alana kaçmayı başardığı ve yeni operasyonlar için üsler kurdukları düşünülüyor.

IŞİD, GERİLLA SAVAŞINA HAZIRLANIYOR

Irak güçleri, dokuz ay süren operasyonun ardından geçtiğimiz hafta  Musul’un kontrolünü yeniden ele geçirmişti.

Yetkililer,  Irak’ta elinde bulunan toprakları kaybeden örgütün şimdi, El Kaide’nin 2003’teki  Irak işgalinden sonra yürüttüğüne benzer bir savaş taktiği izleyebileceğini belirtiyor.

Belli bir süre zarfında El Kaide, hemen hemen her gün bombalı araç saldırıları ve intihar saldırıları düzenlemişti.

Reuters’a konuşan üst düzey Kürt terörle mücadele yetkilisi Lahur Talabani, “Çok daha zor günlerin gelmekte olduğunu düşünüyorum” diyor.

‘SADDAM’IN İSTİHBARATÇILARI IŞİD’DE

Yetkililer,  Saddam Hüseyin dönemindeki istihbaratçıların IŞİD’in yeni dönemdeki liderleri olacağı tahminini yapıyor.

Onlara göre IŞİD, yeni dönemde ‘halifeliğin inşasına’ odaklanmak yerine muhalif Sünni Müslümanları kendine katmaya çalışacak ve gerilla savaşına yoğunlaşacak.

Peki, konvansiyel savaş için donanımlı olan  Irak ordusu, çölden ya da dağlardan gelip saldırılar düzenleyen ve sonra yeniden yok olan küçük militan grupları ya da uyuyan hücrelerle nasıl baş edecek?

KOALİSYUN GÜÇLERİNİN KOMUTANINDAN AÇIKLAMA

ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinin komutanı, Korgeneral Steve Townsend gazetecilere yaptığı açıklamada bu konuyla ilgili şunları söyledi:

“Müttefikimiz  Irak güvenlik güçleri belli bir noktada silahlı isyancılara karşı koyma tarzı operasyonlarla uğraşmak zorunda kalacak. Biz halihazırda, eğitimlerimizi bir sonraki IŞİD taktiklerine uygun şekilde değiştirmeye başlamak için çaba sarf ediyoruz”.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz