Congratulations, you just completed Horizontal Scrolling Announcement plugin installation.
CABİR’DEN TAZİYE MESAJI

CABİR’DEN TAZİYE MESAJI

İstanbul Halkalı’da yüzbinler Hz. Hüseyin’e (a.s) Lebbeyk Dedi

İstanbul Halkalı’da yüzbinler Hz. Hüseyin’e (a.s) Lebbeyk Dedi

Gadir-i Hum Bayramı Halkalı’da Coşkuyla Kutlandı

Gadir-i Hum Bayramı Halkalı’da Coşkuyla Kutlandı

GADİR-İ HUM PROGRAMINA DAVET

GADİR-İ HUM PROGRAMINA DAVET

CAMİİ AÇILIŞINA DAVET

CAMİİ AÇILIŞINA DAVET

Irkçı İsrail ateşkese rağmen Gazze’yi vurdu
Irkçı İsrail ateşkese rağmen Gazze’yi vurdu

Terör rejimi İsrail savaş uçakları dün akşam ateşkese rağmen Gazze’de çeşitli noktaları bombalamayı sürdürdü.

Irkçı İsrail rejimi akşam saatlerinde ateşkes sağlanmasına rağmen Gazze’de çeşitli noktaları bombalamayı sürdürdü. İsrail savaş uçakları, dün gece Gazze’nin farklı bölgelerine saldırılar düzenledi. Filistin makamlarından, saldırılarda yaralı olup olmadığı konusunda henüz açıklama yapılmadı.

Filistin İnsan Hakları Merkezi, İsrail ordusunun hava saldırıları sebebiyle onlarca kişinin gece karanlığına ve soğuk havaya rağmen evlerini terk etmek zorunda kaldığını bildirdi.

Filistin İnsan Hakları Merkezi’nin konuyla ilgili yaptığı açıklamada, 44’ü çocuk ve 14’ü kadın 70 kişinin evsiz kaldığı ifade edildi.

Son aylardaki en şiddetli saldırılara şahit olan Gazze Şeridi’nde sivil binaların da işgal güçlerince hedef alındığı ve onlarca kişinin evlerini terk ettiği, yaklaşık 10 gün önce de benzer şekilde saldırılar düzenlendiği kaydedildi.

Gazze Şeridi’nde yaşayan iki milyon kişi 12 saat boyunca işgal ordusunun saldırıları ve patlama sesleri sebebiyle korku dolu anlar yaşadı.

İşgal güçlerinin saldırıları Gazze Şeridi’nin tüm bölgelerini ve meskun mahallerdeki binaları hedef aldı.

İslami Direniş Hareketi (Hamas), Gazze Şeridi’nin ve direnişin kırılmaz olduğunu, iradesini her zaman işgalcilere kabul ettirdiğini söyledi.

Hamas Hareketi sözcülerinden Hazım Kasım, dün  konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Gazze’nin özgürce ve onuruyla yaşama hakkını söküp alacağını, kendisine uygulanan ablukayı kıracağını ifade etti.

Direnişin Filistin halkını koruma görevini yerine getirdiğini bildiren Kasım, işgal güçleri Filistin halkına her saldırdığında direnişin bu meşru hakkı kullandığını ve görevini yerine getirdiğini belirtti.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz