Congratulations, you just completed Horizontal Scrolling Announcement plugin installation.
CABİR’DEN TAZİYE MESAJI

CABİR’DEN TAZİYE MESAJI

İstanbul Halkalı’da yüzbinler Hz. Hüseyin’e (a.s) Lebbeyk Dedi

İstanbul Halkalı’da yüzbinler Hz. Hüseyin’e (a.s) Lebbeyk Dedi

Gadir-i Hum Bayramı Halkalı’da Coşkuyla Kutlandı

Gadir-i Hum Bayramı Halkalı’da Coşkuyla Kutlandı

GADİR-İ HUM PROGRAMINA DAVET

GADİR-İ HUM PROGRAMINA DAVET

CAMİİ AÇILIŞINA DAVET

CAMİİ AÇILIŞINA DAVET

İran’ın Katar’daki Üssü
İran’ın Katar’daki Üssü

Katarlı gazeteci Salih Garib, “Katar ve Türkiye arasında bir askeri anlaşma yapıldı. İran hakkındaki dezenformasyon ise, sadece bu ülkeyi krize müdahil etme amacı taşıyor” yorumunu yaptı.

İran’da yayın yapan ‘Al-Alem’ televizyonunun, İran’ın Katar’da askeri üs açtığını duyurması, sosyal medyada büyük yankı uyandırdı.

İran ve Katar’dan askeri konusunda herhangi bir resmi açıklama gelmese de, ‘Alalam’ın Twitter’daki paylaşımı büyük ses getirdi.

Özellikle Suudi Arabistanlı sosyal medya kullanıcıları, ‘Katar’da İran askeri üssü’ anlamına gelen bir etiket açarak konu hakkında öfke dolu mesajlar paylaştı.

‘KATAR, IRAK’LA AYNI KADERİ PAYLAŞACAK’

Yusuf el Sibih adlı bir kullanıcı, Twitter hesabında “İran’ın Katar’da üssünün bulunması akıl almaz bir durum. Bu, sadece felakete yol açacaktır. Katar, Irak’la aynı kaderi paylaşacak”

diye yazdı.

El Hantim adlı kullanıcı da tepkisini şu sözlerle gösterdi: “Katarlılar yaşanan gelişmelerden memnun mu? Eğer halk yaşanan gelişmelerden haberdar olup susuyorsa, bunu talihsizlik ya da felaket olarak değerlendirmek mümkün.”

‘YAPILAN DEZENFORMASYON İRAN’I KRİZE DAHİL ETME ÇABASINDAN İBARET’

Yaşanan durumu değerlendiren Katarlı gazeteci Salih Garib, “Katar ve Türkiye arasında bir askeri anlaşma yapıldı. İran hakkındaki dezenformasyon ise, sadece bu ülkeyi krize müdahil etme amacı taşıyor” yorumunu yaptı.

İran ve Katar arasında ekonomik ilişkilerin mevcut olduğunu ancak ortak askeri projeler için bir emare bulunmadığını da kaydeden Garib, bu haberlerin Katar’a baskı uygulamak için servis edildiğini vurguladı.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz