Uluslararası Dünya Kudüs Günü

Uluslararası Dünya Kudüs Günü

Kadr’in Bilindiği Kadir Gecesi

Kadr’in Bilindiği Kadir Gecesi

KADİR GECESİ AMELLERİ

KADİR GECESİ AMELLERİ

CÂBİR’DEN FİTRE ZEKÂTI AÇIKLAMASI

CÂBİR’DEN FİTRE ZEKÂTI AÇIKLAMASI

PEYGAMBER EFENDİMİZİN RAMAZAN AYI İLE İLGİLİ HUTBESİ

PEYGAMBER EFENDİMİZİN RAMAZAN AYI İLE İLGİLİ HUTBESİ

İran Sokakları : Suudi Arabistan’a Ölüm
İran Sokakları : Suudi Arabistan’a Ölüm

İran Parlamentosu ve İmam Humeyni türbesi önünde gerçekleştirilen çifte saldırılar sonucunda hayatını kaybeden 17 kişi için yüzlerce kişinin katıldığı cenaze töreni düzenlendi.

 

İran’daki çifte saldırıda hayatını kaybedenler için cenaze töreni düzenlendi. Törende “Suudi Arabistan’a ölüm” ve “ABD’ye ölüm” sloganları atıldı.

İran’da parlamento binasında ve İmam Humeyni türbesi önünde gerçekleştirilen çifte saldırılar sonucunda hayatını kaybedenler için cenaze töreni düzenlendi.

İran Parlamentosu ve İmam Humeyni türbesi önünde gerçekleştirilen çifte saldırılar sonucunda hayatını kaybeden 17 kişi için yüzlerce kişinin katıldığı cenaze töreni düzenlendi.

HAMANEİ DUA ETTİ

İran  Cumhurbaşkanı  Hasan Ruhani cenaze törenine katılarak hayatını kaybedenler için dua etti.  İran İslam Cumhuriyeti’nin dini lideri  Ayetullah Ali Hamanei, terör saldırısının  Tahran’ın ABD ve onun yandaşı  Suudi Arabistan’a olan düşmanlığını arttıracağını ifade ederek, “Saldırı  İran halkının azmine zarar vermeyecek ve saldırı sonucunda ABD hükümeti ve onun  Suudi Arabistan gibi bölgedeki yandaşlarına olan düşmanlığın artmasından başka bir şey olmayacak” dedi.

“ABD’YE ÖLÜM, SUUDİ ARABİSTAN’A ÖLÜM” SLOGANLARI

Başkent  Tahran’da düzenlenen cenaze törenine katılan İranlılar  Suudi Arabistan,  İsrail ve  Amerika aleyhine sloganlar attı. Törende “Suudi  Arabistan’a ölüm” ve “ABD’ye ölüm” sloganları atıldı.

IŞİD SALDIRISINDA 17 KİŞİ HAYATINI KAYBETMİŞTİ

Tahran, Çarşamba günü parlamento binasına ve İmam Humeyni türbesine düzenlenen terör saldırılarıyla sarsılmış, saldırılarda 17 kişi hayatını kaybetmişti.

Saldırıları terör örgütü IŞİD üstlenirken, Devrim Muhafızları’nın açıklamasında saldırının arkasında  Suudi Arabistan’ın olduğu iddia edilmişti.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz