Uluslararası Dünya Kudüs Günü

Uluslararası Dünya Kudüs Günü

Kadr’in Bilindiği Kadir Gecesi

Kadr’in Bilindiği Kadir Gecesi

KADİR GECESİ AMELLERİ

KADİR GECESİ AMELLERİ

CÂBİR’DEN FİTRE ZEKÂTI AÇIKLAMASI

CÂBİR’DEN FİTRE ZEKÂTI AÇIKLAMASI

PEYGAMBER EFENDİMİZİN RAMAZAN AYI İLE İLGİLİ HUTBESİ

PEYGAMBER EFENDİMİZİN RAMAZAN AYI İLE İLGİLİ HUTBESİ

İran, Katar’a Gıda Malzemesi Gönderdi
İran, Katar’a Gıda Malzemesi Gönderdi

Körfez ülkeleri ve Suudi Arabistan, Katar ile ilişkilerini keserek, kara, hava ve deniz kapılarını kapattı. Dünyayla tek bağlantısı karşı kıyıdaki İran olan Katar’a ilk yardım eli de bu ülkeden geldi.

Körfez ülkeleri ve Suudi Arabistan’ın Katar ile ilişkilerini keserek, kara, hava ve deniz kapılarını kapamasının ardından harekete geçen İran, Katar’a gıda sevkiyatına başladı.

Körfez ülkeleri ve  Suudi Arabistan,  Katar ile ilişkilerini keserek, kara, hava ve deniz kapılarını kapattı. Dünyayla tek bağlantısı karşı kıyıdaki  İran olan  Katar’a ilk yardım eli de bu ülkeden geldi. Suyun karşı kıyısındaki  İran,  Katar’a gıda sevkıyatı yaptığını açıkladı.

“GERİLİMİN YÜKSELMESİ BÖLGEDEKİ HERKESE ZARAR VERİR”

İran  Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü  Behram Kasımi, bakanlığın web sitesinden yaptığı açıklamada aralarında anlaşmazlık bulunan ülkeleri açık bir diyaloğa çağırarak, Körfez’deki komşu ülkeler arasındaki gerilimin yükselmesinin bölgedeki herkesin menfaatine zarar vereceğini söyledi.  İran Zirai Ürün İhracatçıları Başkanı Rıza Nurani ise,  İran tarafından gönderilen gıda sevkiyatının 12 saat içinde  Katar’a ulaşacağını açıkladı.

Katar’ın Başkenti Doha’da Halk Marketlere Hücum Etti 

UZUN TIR KUYRUKLARI OLUŞTU

Suudi  Arabistan ile  Katar sınırında  Katar’a gıda götüren uzun tır kuyrukları oluştu. Maldivler, terörizmi ve aşırıcılığı cesaretlendiren etkinlikler sebebiyle  Katar’la ilişkisini kestiğini açıkladı.

FIFA ise, 2022 Dünya Kupası’nın yapılacağı  Katar için kısa bir açıklama yaparak,  Katar kupa organizatörleri ile görüştüğünü ve  Katar’la temas halinde bulunduklarını, şu an için başka açıklamalarının bulunmadığını duyurdu.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz