Caferi Âlimler Birliğinden (Câbir) Kamuoyuna Duyuru

Caferi Âlimler Birliğinden (Câbir) Kamuoyuna Duyuru

Kerbela’nın küçük şehidi  Hz. Ali Asker

Kerbela’nın küçük şehidi Hz. Ali Asker

Dünya Ali Asker Günü

Dünya Ali Asker Günü

Yerlikaya’dan Özgündüz’e Ziyaret

Yerlikaya’dan Özgündüz’e Ziyaret

Afrika’da Lebbeyk Ya Hüseyin Nidası

Afrika’da Lebbeyk Ya Hüseyin Nidası

İran Devrim Muhafızları: Saldırının Arkasında Suudi Arabistan Var, İntikamını Alacağız
İran Devrim Muhafızları: Saldırının Arkasında Suudi Arabistan Var, İntikamını Alacağız

Devrim Muhafızları komutanlarından Tuğgeneral Huseyin Salami, “Bugün Tahran’daki saldırılarının intikamını teröristlerden, bağlantılı olanlardan ve destekçilerinden alacağımıza hiç şüphe olmasın,” ifadelerini kullandı.

İran Devrim Muhafızları, Tahran’daki saldırıların arkasında Suudi Arabistan’ın olduğunu öne sürerek “Saldırıların intikamını alacağız” dedi.

İran’ın başkenti  Tahran bu sabah eş zamanlı iki saldırıyla sarsıldı.  İran İstihbarat Bakanlığı üçüncü bir terör saldırısının ise önlendiğini açıkladı.

İran Parlamentosu ve İmam Humeyni türbesine eş zamanlı düzenlenen saldırıda gelen bilgilere göre 12 kişi öldü ve 42 kişi de yaralandı. Saldırıları terör örgütü IŞİD üstlendi.

İRAN: SALDIRILARIN ARKASINDA SUUDİ ARABİSTAN VAR

İran  Devrim Muhafızları tarafından saldırılardan saatler sonra yapılan açıklamada, “Saldırıların arkasında  Suudi Arabistan var. Kimsenin şüphesi olmasın, saldırıların intikamını alacağız.” ifadeleri kullanıldı.

Devrim Muhafızları’nın basın açıklamasında, “Bu terörist saldırı, ABD başkanı ve teröristleri destekleyen gerici liderlerin buluşmasından yalnızca bir hafta sonra gerçekleşti” diyerek ABD ve  Suudi Arabistan’ı hedef gösterdi ve “IŞİD’in üstlenmiş olması, bu vahşi saldırıda ‘onların’ parmağının olduğunu kanıtlıyor,” ifadelerinde bulundu.

“İNTİKAMINI ALACAĞIMIZDAN ŞÜPHE OLMASIN”

Devrim Muhafızları adına açıklama yapan komutan Huseyin Salami,  Tahran’da  İran parlamentosu ve  İmam Humeyni türbesini hedef alan iki farklı terör saldırısının intikamını alacaklarını söyledi.

Devrim Muhafızları komutanlarından Tuğgeneral Huseyin Salami, “Bugün  Tahran’daki saldırılarının intikamını teröristlerden, bağlantılı olanlardan ve destekçilerinden alacağımıza hiç şüphe olmasın,” ifadelerini kullandı.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz