Congratulations, you just completed Horizontal Scrolling Announcement plugin installation.
ZEYTİNBURNU’NDA KUTLU DOĞUM PROGRAMI

ZEYTİNBURNU’NDA KUTLU DOĞUM PROGRAMI

CABİR’DEN ZHGM’YE GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

CABİR’DEN ZHGM’YE GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

GENÇLİK LİDERİYLE BULUŞTU

GENÇLİK LİDERİYLE BULUŞTU

KUTLU DOĞUM VE VAHDET HAFTASI

KUTLU DOĞUM VE VAHDET HAFTASI

CÂBİR’DEN AFGANİSTAN’DAKİ CUMA SALDIRISINA TAZİYE VE KINAMA

CÂBİR’DEN AFGANİSTAN’DAKİ CUMA SALDIRISINA TAZİYE VE KINAMA

Irak’tan Ders Alınmalı
Irak’tan Ders Alınmalı

Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrallah, Musul’un terör örgütü IŞİD’den kurtarılmasını “Büyük Zafer” olarak nitelerken; “İran’ın ve Ayetullah Sistani’nin bu zaferde kuşkusuz büyük rolleri vardır” dedi.

Nasrallah, Musul’un terör örgütünün sultasından kurtarılması münasebetiyle yaptığı açıklamada; Irak’ın taklid merci Ayetullah Sistani’nin terör örgütüne karşı savaşmasının şer’an farz olduğunu bildiren fetvasının Irak’ta zaferlerin başlamasında büyük etkisinin olduğunu belirterek, İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Hamanei başta olmak üzere İran İslam Cumhuriyeti’nin IŞİD terör örgütü aleyhindeki kesin ve kararlı tutumunun da terör örgütünün yenilgiye uğratılmasında çok önemli etkisinin olduğunu söyledi.

Parstodayın verdiği haberde; Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri, bütün ülkelerin Irak’ın tecrübesinden ders çıkarmaları gerektiğini zira Irak halkının geleceklerini kendilerinin belirlediğini belirterek; “Amerikalılar, Irak’ta terör örgütü IŞİD ile mücadelede yalnızca seyirce kaldılar” dedi.

Nasrallah, Amerika’nın her zaman terör örgütü IŞİD’in ortadan kaldırılmasının 10 ila 30 yılı bulacağı gibi bir algıyı dayatmaya çalıştığını belirterek, “Amerika, IŞİD’i,  kendi ve Siyonist İsrail’in bölgedeki çıkarları için kullanma peşinde olmuştur” dedi.

Nasrallah, Amerikan Başkanı Trump’ın itirafına göre; IŞİD’in Amerika’nın bir ürünü olduğunu belirterek,  “Şimdi bazı Arap medyası Irak’ın Musul’daki başarısını Amerika’nın zaferi gibi göstermeye çalışıyor bu büyük bir kandırmacadır.” dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz