Uluslararası Dünya Kudüs Günü

Uluslararası Dünya Kudüs Günü

Kadr’in Bilindiği Kadir Gecesi

Kadr’in Bilindiği Kadir Gecesi

KADİR GECESİ AMELLERİ

KADİR GECESİ AMELLERİ

CÂBİR’DEN FİTRE ZEKÂTI AÇIKLAMASI

CÂBİR’DEN FİTRE ZEKÂTI AÇIKLAMASI

PEYGAMBER EFENDİMİZİN RAMAZAN AYI İLE İLGİLİ HUTBESİ

PEYGAMBER EFENDİMİZİN RAMAZAN AYI İLE İLGİLİ HUTBESİ

Irak’tan Ders Alınmalı
Irak’tan Ders Alınmalı

Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrallah, Musul’un terör örgütü IŞİD’den kurtarılmasını “Büyük Zafer” olarak nitelerken; “İran’ın ve Ayetullah Sistani’nin bu zaferde kuşkusuz büyük rolleri vardır” dedi.

Nasrallah, Musul’un terör örgütünün sultasından kurtarılması münasebetiyle yaptığı açıklamada; Irak’ın taklid merci Ayetullah Sistani’nin terör örgütüne karşı savaşmasının şer’an farz olduğunu bildiren fetvasının Irak’ta zaferlerin başlamasında büyük etkisinin olduğunu belirterek, İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Hamanei başta olmak üzere İran İslam Cumhuriyeti’nin IŞİD terör örgütü aleyhindeki kesin ve kararlı tutumunun da terör örgütünün yenilgiye uğratılmasında çok önemli etkisinin olduğunu söyledi.

Parstodayın verdiği haberde; Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri, bütün ülkelerin Irak’ın tecrübesinden ders çıkarmaları gerektiğini zira Irak halkının geleceklerini kendilerinin belirlediğini belirterek; “Amerikalılar, Irak’ta terör örgütü IŞİD ile mücadelede yalnızca seyirce kaldılar” dedi.

Nasrallah, Amerika’nın her zaman terör örgütü IŞİD’in ortadan kaldırılmasının 10 ila 30 yılı bulacağı gibi bir algıyı dayatmaya çalıştığını belirterek, “Amerika, IŞİD’i,  kendi ve Siyonist İsrail’in bölgedeki çıkarları için kullanma peşinde olmuştur” dedi.

Nasrallah, Amerikan Başkanı Trump’ın itirafına göre; IŞİD’in Amerika’nın bir ürünü olduğunu belirterek,  “Şimdi bazı Arap medyası Irak’ın Musul’daki başarısını Amerika’nın zaferi gibi göstermeye çalışıyor bu büyük bir kandırmacadır.” dedi.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz