Congratulations, you just completed Horizontal Scrolling Announcement plugin installation.
ZEYTİNBURNU’NDA KUTLU DOĞUM PROGRAMI

ZEYTİNBURNU’NDA KUTLU DOĞUM PROGRAMI

CABİR’DEN ZHGM’YE GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

CABİR’DEN ZHGM’YE GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

GENÇLİK LİDERİYLE BULUŞTU

GENÇLİK LİDERİYLE BULUŞTU

KUTLU DOĞUM VE VAHDET HAFTASI

KUTLU DOĞUM VE VAHDET HAFTASI

CÂBİR’DEN AFGANİSTAN’DAKİ CUMA SALDIRISINA TAZİYE VE KINAMA

CÂBİR’DEN AFGANİSTAN’DAKİ CUMA SALDIRISINA TAZİYE VE KINAMA

Irak’ın Suriye İle Olan Sınır Bölgesinde Hendek Kazılmaya Başlandı
Irak’ın Suriye İle Olan Sınır Bölgesinde Hendek Kazılmaya Başlandı

Gönüllü Halk Güçleri, Irak ve Suriye sınırında güvenliği sağlamak ve IŞİD teröristlerinin nüfuzuna engel olmak için hendek kazmaya ve engeller oluşturmaya başladı. Gönüllü Halk Güçlerinin Pazartesi günü Irak ve Suriye sınırına ulaşmasının ve Irak Başbakanı Haydar El-İbadi’nin bu sınır şeridinin güvenliğinin sorumluluğunu Gönüllü Halk Güçlerine bırakmasının ardından, yerel kaynaklar Gönüllü Halk Güçlerinin Irak ve Suriye […]

Gönüllü Halk Güçleri, Irak ve Suriye sınırında güvenliği sağlamak ve IŞİD teröristlerinin nüfuzuna engel olmak için hendek kazmaya ve engeller oluşturmaya başladı.

Gönüllü Halk Güçlerinin Pazartesi günü Irak ve Suriye sınırına ulaşmasının ve Irak Başbakanı Haydar El-İbadi’nin bu sınır şeridinin güvenliğinin sorumluluğunu Gönüllü Halk Güçlerine bırakmasının ardından, yerel kaynaklar Gönüllü Halk Güçlerinin Irak ve Suriye sınırında hendek kazma ve engeller oluşturma kararı aldığını açıkladı.

Alman Haber Ajansının haberine göre, Gönüllü Halk Güçleri mühendislik birimleri, Sincar bölgesinin batısındaki Ümmü Cerih köyünden sınır köylerine kadar uzanan Irak ve Suriye sınırlarında hendek kazımaya ve engeller oluşturmaya başladı.

Komutanlar, Alman Haber Ajansına şu ifadelerde bulundular: ‘Gönüllü Halk Güçleri, sınıra yakın bölgelerde kurtarılan yol ve köylerdeki mayınları ve patlayıcı maddeleri etkisiz hale getirmeye başladı ve öte yandan Irak Ordusu savaş uçaklarının desteği ile, Suriye sınırı yakınlarında kalan teröristleri geri püskürtme operasyonlarına da başlandı.’

Irak Başbakanı Haydar El-İbadi, basın toplantısında, Irak ve Suriye sınırında güvenliği sağlamak için, Gönüllü Halk Güçleri’nin koordinasyonu ile bir plan hazırlandığını açıklamıştı.

Gönüllü Halk Güçleri Kurulu Başkan Yardımcısı Ebu Mehdi El-Mühendis de Irak ve Suriye sınırlarını tamamen temizleme operasyonlarının devam ettiğini belirtmişti.

Daha önce de Kerbela ve Necef eyaletlerinin batı çöllerinden El-Anbar eyaletine kadar Hendek kazıma tecrübesi bulunmaktadır ve bu eyaletteki yerel kuvvetler Gönüllü Halk Güçleri ile birlikte, IŞİD teröristlerinin girişine engel olmak için hendek kazmış ve gözetim istasyonları oluşturmuştu.

  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz